1 2 3 4 5 6 7 8

yıllık izin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yıllık izinler, amirin uygun bulacağı zamanlarda, toptan veya ihtiyaca göre kısım kısım kullanılabilir. Birbirini izleyen iki yılın izni bir arada verilebilir. Cari yıl ile bir önceki yıl hariç, önceki yıllara ait kullanılmayan izin hakları düşer. Öğretmenler yaz tatili ile dinlenme tatillerinde izinli sayılırlar. Bunlara, hastalık ve diğer mazeret izinleri dışında, ayrıca yıllık izin verilmez. Hizmetleri sırasında radyoaktif ışınlarla çalışan personele, her yıl yıllık izinlerine ilaveten bir aylık sağlık izni verilir

   
 2. çeşitli meslek gruplarına göre kulanılması daha da zor olabilen izin türüdür.amirin takdirinde olduğu için yasal hak olsa da amir uygun görmezse kullanmakta zaman zaman sıkıntı çıkabilir.

   
 3. iş kanununa göre işçinin her yıl kullanmak zorunda olduğu izindir. işçi bu izni yine işverenin istediği zamanda kullanabilir. ben bu tarihte izin kullanmak istiyorum diye ısrar edemez. yıllık izin diğer yıllara devredebilir. işçi işten çıkarken devreden izinlerinin parasını da alıp, işten ayrılır. işçinin izni şu zamanda kullanmazsan yanar diye bir şey yoktur.

   
 4. benim hiç sevmediğim haktır

  ne öyle 20 30 gün izine gidip gelmemeler işe başlamamalar falan

  neyse benim yine izinim geldi az daha kullanayım duruyor içeride hala biraz(gülücük)

   
 5. Göz açıp kapayıncaya kadar sel olup yel olup geçip giden resmi özgürlük günleridir.

   
 6. hakkımız olan yıllık izinimizden kalan günlerin, bir sonraki yıla ertelenmesi kararı çıktı da derin bir nefes alabildik. zira epey kullanmadığım günlerim vardı. seneye artık... umarım - dilerim koronasız günler geri gelir de kullanabilirim.

   
 7. kullansak bir dert yansa yüreğimize vuracak ayrı dert olan izinlerdir.

   
 8. sevilen bir şeydir. kullanıldı mı uyuşturucu etkisi yapar Kafa dağıtır ama bazı kıl müdürler var sağolsun insanı insanlıktan çıkarabilir. vermiyorum oğlum sana izin dedi mi? ne yapacan. Bu sefer de aralıkta izin kullanıverirsin.

   
 9. berat albayrak sayesinde çok konuşulan kurum.

   
 10. geçem yıldan yanan 9 günlük izindir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.