1 2 3 4 5 6 7 8

yeni bir şey öğretmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. öğretmenlerin yaptığı eylem.

   
 2. sözlüğün rutin olarak her gün bana yaptığı davranış.

   
 3. Bir insana yeni birşey öğretmek ,bir insanın hayatına dokunabilmek en güzel eylemlerden biri...Aslında her insanın diğer bir insana verebileceği yeni bir şey vardır...Sadece eğitimci olmaya gerek yok birşey öğretebilmek için bazen büyüklerin tecrübelerinden çok öğreniriz bazen küçük bir bebek bize birşeyler öğretir hatta bazen hayvanlardan da öğreneceğimiz çok şeyler olur...Doğumdan ölüme kadar öğrenme bitmez ve her varlıktan öğreneceğimiz birşeyler vardır...

   
 4. Öğretmenler branşlarındaki konuları sınıfta öğrencilerine anlatarak, konuları öğrenmelerini ve sınavlarda başarılı olarak, hayatlarını istedikleri meslekte çalışarak yaşamalarını amaç edinirler ancak eğitim-öğretimde "gönüllülük" esastır. Bir kişiye yeni bir şey öğretebilmek için karşıdakinin öğrenmeye açık olması lazım, yoksa istediğin kadar birşeyler vermeye çalış, almaz, alamaz çünkü öğrenmeye gönlü yoktur. Bazen de kişi karşısındaki kişiden istemdışı bir şekilde, gizil birşeyler öğrenir; birlikte çalıştığımız ya da aynı ortamda bulunduğumuz kişilerden, direkt ya da indirekt iletişim hâlinde olduğumuz insanlardan, dakik olmayı, güzel konuşmayı, hoşgörülü olmayı, hatta gülümsemeyi..vs görerek, yaşayarak öğreniriz. Öğrenme sadece okul çağında değil, hayatın her aşamasında olan birşeydir. Hiçbir zaman öğrendim, tamam oldum dememek gerekir. Kişinin öğrenecekleri hiçbir zaman bitmez, mevzuu sadece akademik bilgilerle sınırlı değildir ki. Kişinin, inatçı olmamayı, kendini sevmeyi, hayata pozitif bakmayı, incinmemeyi, incitmemeyi..vs öğreneceği duygu ve düşünce anlamında da o kadar çok şeyi vardır ki o yüzden kimden, neyi, ne şekilde öğrendiğimiz, gördüğümüz farketmez yeter ki öğrenmeye açık olalım. Önce öğrenelim, sonra öğrendiklerimizi başkalarına öğreterek zinciri devam ettirelim. Malum birine birşey öğretebilmek için kişinin önce kendisinin öğrenebilmesi lazım. Yoksa öğretilen şeyin inandırıcılığı olmaz.

   
 5. bu sözlükte konu nasıl açılır öğretir misiniz:))))

   
 6. arama kutucuğuna başlık açmak istediğiniz konuyla igili anahtar kelimeyi yazıp daha önce bu konunun açılmış olup olmadığına bakın.

  eğer açılmış bir başlık varsa onu ya da onlardan birini seçip altına yorum ekleyin ya da

  sistem sizi yönlendirir ona göre başlık açabilirsiniz.

  notunu düşeceğimiz konu başlığı.

   
 7. En çok anneler yapar.. Öğrettikçe mutlu olurlar.. Sonra ise öğretmenler.. Bu yüzden her ikisi de kendini iyi yetiştirmelidir..

   
 8. #38cy.

  fikrim değişmedi.

   
 9. annem her gun bısey pgretr hakkını ödeyemem

   
 10. annem her gun bısey pgretr hakkını ödeyemem

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam