1 2 3 4 5 6 7 8

yasin suresi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. mekkede nazil olan sure. 36. sure olup 83 ayettir. kuranı kerimin kalbi olarak nitelendirilmiştir.

   
  (Bkz: Kuran-ı Kerim)(Bkz: sure)
 2. rahmet ve dua amacıyla okunan sure.

   
  (Bkz: sure)
 3. genelde ölülerin arkasından okunan ancak yaşayanlar için derin manalar taşıyan, mealinin irdelenerek okunması gereken surelerden biridir ki aslında her sure, her ayet gereklidir. sure anlamlı şu iki ayetle son bulur.

  82 - O'nun emri, bir şeyi dileyince ona sadece "Ol!" demektir. O da hemen oluverir.

  83 - O halde her şeyin mülkü ve tasarrufu (hükümranlığı) elinde bulunan Allah'ın şanı ne yücedir. Siz de yalnız O'na döndürüleceksiniz.

   
 4. mezarlıklarda/ölülerin arkasından en çok okunan sure olmakla birlikte 70. ayetinde kuran'ın 'dirileri uyarmak için' indirildiğini belirterek bizleri geleneksel din anlayışı hakkında bir kere daha düşünmeye sevk eden suredir.

   
 5. kuranın kalbi olan suredir..

   
 6. okurken o müthiş ahengi derinden hissettiren sûre.

   
 7. kur!an-ı kerim'in kalbi denilen sure.bir çok platformda faziletlerini bulabileceğimiz,yaklaşık 10 gün önce''hastaya okunursa şifa olur'' mucizesine bizzat şahitlik ettiğim sure.

  1. gün ilacına direnç geliştiren,idrar çıkışı olmayıp ödemden neredeyse patlayacak gibi olup ,acil dialize alınacak hastaya okunmaya başlanınca günler sonra sondasında idrar çıkışını,2. gün ise can havliyle acısından bağıran,neredeyse nefesi tamamen kesilecek aynı hastanın bir anda uyuya kaldığını gördüğüm ,şifaya vesile olan sure.

   
 8. Hastanelerde gavurun icad ettiği hoparlörle bütün hastalara dinletip şifaya vesile olmasını beklememiz gereken sure imiş bu.

  Şu şifaya vesile lafına da ayar oluyorum iyi mi? Allaha rüşvetin vermeden iş yaptıramıyor muyuz pardon? İlle önden yıkayıp yağlamak gerekiyor ki versin milletin şifasını...

  Hatta 7/24 bütün minarelerden okunsun da hastaneye gitmek zahmeti de doğmasın inşallah. Yeterince imanlı bir zombi Olursanız Hastaneye gerek de kalmıyormuş ilerleyen level'da.

  Şunu ekonomiye de okuyun da düşmanlar çatır çatır çatlasın mübarekler. Ümmet ucuz patates kuyruklarında Telef oldu. Hahahaha...

  İçinde bulunduğumuz çağda, bir tıkla bilgiye erişebilmenin bu kadar kolay olduğu bir ortamda bu kadar cehalet nasıl mümkün oluyor anlayamadan geberip gideceğim sanırım. Yasin suresi nedir, 'sin' kimdir, huruf-u mukattaa aslında ne için kullanılmıştır önce bunu öğrenin be sevgili mü'minler.

  Selam ve dua ile...

   
 9. kalbim kırıldığında, üzüldüğümde, bunaldığımda sığındığım liman. insanın ruhuna inanılmaz derecede iyi geliyor. Seni duyanın olduğunu bilmek ve o'nun sözleriyle O'na niyazda bulunmak kadar güzel bir şey olamaz.

   
  (Bkz: Kuran-ı Kerim)
 10. Okuduktan sonra ölmüşlerimizin ruhuna bağışlamamız gerektiği küçüklükten bu yana bize öğretilen Suredir Yasin Suresi. Uzun olmasına rağmen sık okunmasından olsa gerek ezbere okuyabildiğim ve hayatımdan ne kadar çok sevenimin eksildiğini hatırlatan suredir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.