1 2 3 4 5 6 7 8

virüsün serbestçe dolaşmasına izin vermek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. "sürü bağışıklığına ulaşma" kavramıdır.

  Maalesef pozitiflerin ve/veya taşıyıcıların ortalıkta dolaşmasının önlenmesi gerekir. Örneğin Sel gelmeden önce seti çekmeniz lazım ki Sel seti aşmamalıdır. Şimdi sayılara bakıyorum; toplamda kaç kişinin gerçekten enfekte olduğunu kesin olarak bilmiyoruz. Modellemeler yoluyla yani bir istatistiki yolla baktığımızda bir kişinin 100 ila 1000 arası farklı kişiye bulaştırabileceğini düşünülüyor. Yani bu rakam da kesin değil. Diyelim ki böyle o vakit bir kişi sadece on kişiye bile bulaştırsa bu 10 milyon kişiye tekabül eder.

  Çinin daha önceden yaptığı gibi Türkiye de yüksek oranda test yapmalıdır hatta pozitif olup ortalama 10+11 gün karantina da duran pozitiflerde negatif olana kadar test yapmaları lazımdır.

  Aşı çok kısa bir sürede üretilemeyecek gibi duruyor. Ama belirli ilaçlarla bunu önlemeyi başarabilirsek, Covid-19 daha kontrollü bir şekilde insanlarla birlikte yaşayacağı bir virüs olacaktır. Dikkat buyurun Domuz gribi (bunun aşısının olup olmadığı şüphelidir) ve kuş gribinin de aşısı yok, ancak anti-viral ilaçlar alıp iyileşilmektedir. Domuz gribinde Tayyip Erdoğanın ben aşı yaptırmayacağım demesiyle çoğu kesimin dahi aşı yaptırılmadığı bilinmektedir.

  Covid-19 un özelliği bazı insanlarda iki hafta sonra zatürreye çevirmesidir. Bu nedenle Zatürre olanlar neden zaturre oluyor olmayanlar neden olmuyor bu da dikkatlice araştırılmalıdır.

  Bu nedenle insanlardan insanlara rahatlıkla geçebilen bu hastalığın serbestçe gezmesin kısıtlamalıyız.

   
 2. İnsanların bağışıklık kazanması adına yapılan hareket. Bu sürü bağışıklığını daha önce İngiltere denemiş ve geri adım atmak zorunda kalmıştı.

  Gripte kazandığımız bağışıklığı kazanalım diye dua etmekten başka çare kalmadı gibi. İlk grip ortaya çıktığında da binlerce insan ölmüş. Vücut tanıyana kadar öldürücü özelliği de etkili oluyor ne yazık ki.

   
  (Bkz: sürü bağışıklığı)
 3. toplum refahı için uygulanması gerekendir ancak uygulanması çok mümkün görünmüyor.çünkü sürü başışıklığı toplumu huzura erdirecekken yönetenlerin huzurunun bozulmasına sebep olacaktır.

  Ölmekten korkan kitlelerle normal bir kitleyi idare etmesi aynı mı?ülkemizi düşünecek olursak mesela, kolay mı sanıyorsunuz 80 milyonluk nüfusu idare etmeyi.

  bu metod ancak türkmenistan gibi halkını idare etmekte herhangi bir sorunu olmayan son derece otoriter devletlerde veya gelecekten herhangi bir umudu olmayacak kadar çaresiz ülkelerde uygulanıyor/uygulanacaktır.

  şimdi reklamlar...

  halkınızı idare edemiyor, ekonomik sorunları halka anlatamıyor, tüm dünyada yaşanan sistem krizini çaktırmamaya mı çalışıyorsunuz? merak etmeyin sizin için uydurduğumuz yeni krizimiz covid sayesinde bunların hepsinden kurtulacaksınız.sizin gütmenize gerek kalmadan kendi kendini güden bir halk istiyorsanız siz de covid krizimizi pompalamaya devam edin, göreceksiniz ne dert kalacak ne tasa.covid-19 yönetenlerin yeni yardımcısı

   
 4. pkk yı destekleyen vatan hainlerinin aramızda dolaşmasına izin vermektir. bu devletin ekmeğini yiyip yeri gelince kötüleyecek, bölecek girişimleri destekleyen bu hainlere en ağır cezalar verilmelidir. sayıları da maalesef hiç de az değildir. hatta tbmm de dahi olanları da vardır ki en kısa sürede dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargılama süreçlerinin başlamasını ve hakettikleri cezaları almalarını dilerim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.