1 2 3 4 5 6 7 8

Uyumadan önce telefonu eline almak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Dünyanın en yanlış hareketlerinden biridir.

  Saçma sapan sayfa yenilemeler, keşfet' e düşen gereksiz video ve resimler, asırlık konu başlıkları, kankamın entryleri, ileti yorumları, indirime giren ayakkabılar, son çıkan kitaplar, geçen gördüğüm marka nette ne kadarmış ki, genel iletiler> sayfa yenile, bi üye vardı adı neydi yaaa, online üyelerde bulurum belki, aha insta'dan bildirim geldi, kızlar gruba ne yazmış ki, bu şiir tam sevgilime göre dur ss alayım bari, saat kaç olmuş kiii, dur şimdi kapatıp yatıyorum vallahi.

  .

  Uyu ey Adem çocuğu.

  O yatağa girince vur kafayı uyu.

  Amin.

   
 2. uykunun kaçmasına sebep olacak yanlış hareket.

  çünkü telefonu elimize aldığımız an duramıyoruz. yok oraya bak yok buraya bakayım derken, bir anda zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmıyorsun. farkına vardığın zaman ise, tüh ya yine erken uyuyamadım, uykunun kaliteli vakitlerini harcadım diye hayıflanır dururuz. yapmayalım, o teknoloji aletini elimize almayalım desek de, kendimize hakim olamıyoruz, akıllı telefonların kölesi olmuşuz farkında olmadan. halbuki bu aletlerin sahibi olanlar biziz ya da biz olduğumuzu sanıyoruz.

   
  (Bkz: akıllı telefon bağımlılığı)(Bkz: teknoloji esiri olmak)
 3. son kez sosyal medyada ne var ne yok acaba diye merak edip bakmaktır. ne olacaksa artık...

   
 4. yatmadan önce güne son bir bakış yerine geçer. gençler arkadaşlarıyla whatsapptan yazışırken yetişkinler daha çok haber siteleri vb. şeylere bakarlar.

   
 5. Kaçmaktır.

  Sorunları, sorumlulukları düşünmemek için yapılan eylem.

  Yanlıştır. Çok fazla vakit çalar. Vakit çokmuş gibi.

   
 6. sabahleyin bakamamaktır.

   
 7. Son bir bildirimin gelip gelmediğini kontrol etmektir.

  Tek göz aralanır. Ekrana bakılır. Eğer bildirim varsa o uyku yalan olur. Yoksa o göz kapatılır ve uyku moduna hızlıca geçilir.

   
 8. Evliliği kağıt üstünde bitirmese de kalpte bitiren eylemlerin başlangıç aşamasıdır. Saatlerce pc başında zaman geçirmek ile devam eder.

  Uyku öncesi yapılması gereken eylem çok farklıdır ,odunlar bilmez..

   
 9. Gelen uykunun aniden uçup gitmesidir. Bir iki dakika bakacam bırakacam diyip saatlerce telefonu kullanmak ve şarj bitmesiyle sonuçlanmasıdır.

   
 10. sabah çalacak olan alarmı kontrol etmek için yapılan bir eylemdir o. -düşünen emoji-

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.