1 2 3 4 5 6 7 8

telem

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

120 entry 8 konu hiç puanı yok
28.05.2019 17:21 son işlem tarihi takip etme takip et

7 numara

özlediğim geçmişime, çocukluğuma götüren tatlı, masum, içten eski bir dizidir. çevre mühendisliği bölümünü kazanan dört genç kız. Armağanın ağır duruşu ve kendine olan güveni.Rüyanın duygusal , o çocuksu tavırları.Ayten deli kız,yaşlılık krizleri,Tanrım yaşlanıyorum.. diye feryat etmesi... Haydar vardı, saf oğlan bir o kadar da dahi. Herhalde, galiba, sanırsam... Recebi de unutmadık tabi, müsrüflük olmasın diye bilmem kaç km ucuzcu markete yürümesini... ve senaryonun en tatlı ikilisi , Vahit emmi ile Zeliha yenge. Şimdi ki diziler ile 7 numara arasında dağlar kadar fark var.

11.04.2019 16:16
 1. ayrılık sonradan kor yavaş yavaş

  kademeli olarak zamanla hissedilen acı.

  Ayrılık sonrası benzer yaşadığımız örnek: 'eğer kurbağayı kaynayan bir tencere içinde ki suya atarsanız hemen zıplar ve kaçar. Eğer kurbağaları normal ısıda ki bir tencere altı kısık yavaş yavaş haşlarsanız suyun sıcaklığını anlamaz ve yavaşça ölürler.' herbirimizin canı yanacak ve zamanla bir şeyler ölecek içimizde. kaçınılmaz son.

   
  (Bkz: son)
 2. felaket

  spoiler

  Zeynep Bastık'ın çok güzel seslendirdiği ve benim hemen hemen her gün bıkmadan dinlediğim şarkısı.

  Dediler : ' bu kız neymiş?'

  Dedim : 'felaket, felaket.. '

   
 3. fikri firar

  aklı başında olmayandır.

  Akıl beyinden kaçar gider, tutabilene aşk olsun.

   
 4. kek kokusu

  yıllar sonra asla annemin keki gibi olmadı dediğim, şimdilerde düşündükçe beni çocukluğuma götüren enfes anı. bir koku insanı geçmişe götürür mü? bu bir algı yanılması mıdır? bilmiyorum ama o davul fırında pişen elmalı kekin yerini hiçbir şey tutmayacak biliyorum.

   
  (Bkz: nostalji)(Bkz: anılar)
 5. bakarız

  genelde başından savmak için söylenendir.