1 2 3 4 5 6 7 8

teknoloji esiri olmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Hayatımızın her anını bir teknolojik ürüne bağımlı olarak geçirme durumu

   
 2. bunu eleştirecek kişi sayısı az olsa gerek dedirten konu.her ne kadar esir olmamanın gerektiği söylenecek olsa da hepimiz biliyoruz ki bunu yapmak teknolojiden hele de internetten uzak durmak çok da kolay değildir.

   
 3. Günümüzün teknolojik aletleri olan akıllı telefon ,bilgisayar vb. ile internet erişiminin de katkısıyla birlikte insanın günlük hayatını bu aletlerin ekranlarına bakmaktan yaşayamaz hale gelmesidir. Hiç yoksa çocuklar ergenlik çağına kadar bu durumdan uzak tutulmalıdır.

   
 4. hayatımızın birer parçası oldukları için, ne kadar bizi ellerine geçirmiş olsa da, vazgeçmenin mümkün olmadığı ve onların hayatımızdaki yerini bir elektrik gittiğinde çok acı bir şekilde hissettiğimiz, modern köleliğe razı olduğumuz durum.

   
 5. teknolojinin ve teknolojik aletlerin hayatımızın olmazları arasına katılarak, teknolojik aletlere bağımlı olarak yaşaması durumu

   
 6. aile içinde, yakın arkadaşlar arasında iletişim kopukluğuna sebep olan, herkesin elindeki cep telefonlarından whatsapp a facebook a twitter a vb sosyal medya ortamlarında dolaşarak yanındaki insanla iki çift laf edemez hale gelmesinin sebebi olan durum.

   
 7. şuan çoğumuzun, gelecek nesillerin ise neredeyse tamamının hastalığı olacak durum.

   
 8. Allame'nin sözleri konuyu güzel özetliyor.

  İnsanlar teknolojinin kusmuğundalar yüzler flu

  Görüntüde robot insanlar ve hızlı parmak uçları

   
 9. vazgeçmek özgürlüktür. vazgeçemiyorsanız özgür değilsinizdir. ancak günümüzde halen teknolojisiz yaşayan topluluklar, milletler ve insanlar vardır. yani yaşayamayız, imkansız, kurtulamayız vb. demek en azından bana göre yanlıştır. iradeyle alakalı bir durum.

   
  (Bkz: mandıra filozofu)(Bkz: mandıra filozofu istanbul)
 10. Günümüzde geçerliliği gittikçe artan durum

  Neredeyse hayatımızın tamamını ele geçirmiş durumda

  Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle iyice çığırından çıkmakta

  Yazar bunları akıllı telefonu ile yazmakta (Gülücük)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam