1 2 3 4 5 6 7 8

uyanış büyük selçuklu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Büyük Selçukluları ne kadar iran özentisi olarak görsemde izleyeceğim dizidir temennim ilerki bölümlerde gerçek selçuklu olan anadolu selçuklularına dönmesidir, dizinin bakalım büyük selçuklunun kötü taraflarını da göstermeye cesaret edebilecekler mi ? izleyeceğim bakalım. bu arada memati hangi rolde acaba

   
 2. en uzun süreli savaş sahnesinin olduğu film

  dizinin fragmanlarına, bugün anadolu ajansında çıkan haberlere ve toplumda ki geri dönüşlere bakarsak oldukça ses getirecek bir yapım.

  Başlamasını dört gözle bekliyorum.

  memati hasan sabbah rolünde.

   
 3. germiyanoğullarına kadar gider dediğim dizi isimlerinden bir tanesidir

   
 4. diriliş ve kuruluştan sonra şimdi de uyanışın çekildiği dizi.

   
 5. Memati hasan sabbah rolünde,nizamülmülk rolünde ise mehmet özgür var

   
 6. Hasan sabbah'ı birde TRT sayesinde öğreneceğimiz dizi.

  Buğra Gülsoy her zaman yakışıklı ve yumuşak duruşlu bir insandı filmlerinde. Burada ise çok farklı olmuş ve çok yakışmış kendisine. Bebek yüzlü gördüğümüz insanlara sert kişilikleri yakıştıramıyoruz ama olmuş. Tam da bu olmuş.

   
  (Bkz: hasan sabbah)(Bkz: selçuklu)(Bkz: buğra gülsoy)
 7. tekrar yazıyorum önyargı kötü birşey gerçekten dizi çok iyi olmuş proto-türk havaları kadınlar felan baya güzel ayrıca oyuncularıda kaliteli

  nizamülmülk oynayan oyuncu oskarlık bu arada.

   
 8. dizilerden tarih öğrenileceğini sanan zavallı yurdum insanının yeni eğlencesi.

  Oysa, Kim bilir yine hangi şirket trt'yi, dolayısıyla bizleri soyacak diye düşünmeniz vatandaşlık bilgisi açısından daha faydalı olur kanısındayım.

  Kendim izlemediğim için liste tutmadım ama duyduğum kadarıyla pek çok tarihi yanlışı izleyiciye boca eden bir diziymiş. Tarih Bilenlerin yalancısıyım.

  Oyunuluklar elbette iyidir. Hatta dizinin en iyi tarafı da olabilir zira tiyatroya emek vermiş oyuncuların can verdiği karakterlerin, kostüm, makyaj ve prodüksiyon etkisiyle daha da etkileyici olmamaları için bir neden yoktur. Ancak yine de iki satır oyunculuk görmek için onlarca yalana ve siyasi propagandaya maruz kalmak kalıcı hasarlara neden olur. Özellikle eğitimsiz ve eğitilmemekte ısrar eden toplumlar için bu katmerli bir gerçektir.

  Size tavsiyem masterchef falan izlemeniz yönünde olacaktır. Hiç olmazsa gastronomiye dair üç beş bir şey öğrenir, işin kimyasını anlama yolunda mesafe alabilir, hatta mutfağa geçip uygulama bile yapabilirsiniz. İnanın bu, uyanışlı dirilişli, çöküşlü kalkışlı dizilerden çok daha faydalı bir aktivite olur.

  Selam ve dua ile...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.