1 2 3 4 5 6 7 8

tembellik etmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. işin yoğunluğundan ya da hayatın yorgunluğundan dolayı, hayatın meşgalelerine fazla karışmamaya çalışma hali.

   
 2. para yemek ve gezmek(aslında ikisi de aynı)'ten sonra en iyi olan aktivite.

   
 3. dünyanın en güzel eylemi olduğu yapılan akademik çalışmalardan sonra tescil edilmiştir.

  uzanmak, uzanırken cips/kola tüketmek, cips/kola tüketirken tv'de en sevdiğin diziyi izlemek gibisi var mı?

  var:

  tüm bunların olduğu esnâda pencereden gelen oldukça serin bir rüzgârın esmesi işin nirvanasıdır; inmek istemezsiniz. işte o zaman oksijen daha bir çekilesi, dünya daha bir yaşanılası olur.

  nezih ortamlarda "garfi" diye seslendiğimiz; enternasyonal ismi Garfield olan ulu ve şanlı liderimizin ünlü vecizesi bir çok şeyi anlatır aslında:

  "yarın yapabileceğin bir işi bu gün yapma."

  descartes de konuyu yabancı değildir ve diyalektiğini "üşeniyorum, öyleyse yarın" diyerek tamamlar garfield'e selam çakıp.

  tembellik Hristiyanlıktaki yedi günahtan biridir evet de neyseki iflah olmaz bir rastafaryanistim. (swh)

   
 4. Tembellik bir alışkanlıktan öte ruh sağlığı sorunudur. Benlik saygısı olmaması, onaylanma eksikliği, disiplin eksikliği, özgüven eksikliği, etkinlik veya aktivite eksikliği, inanç ve ilgi eksikliği gibi durumlardan kaynaklanır; bu durumlar ana sebeplerinden bazıları olarak kabul edilmektedir.

  Tembellik tanımı olarak vikipedide bulunan tanımı orijinal haliyle kopyaladım

  Tembellik bir davranış biçimi, yaşam tarzı olmaktan ayrı hastalık olarak tanımlanacak kadar ciddi bir aymazlık durumudur.hal böyleyken tembelliği yaşam tarzı haline getirenlerin yaşantılarına dair sorumluluğu tamamiyle yüklenmeleri gerekir.ettikleri tembellik sonucu mahrum kalacakları maddi manevi her türlü şeyden dolayı çalışkan insanlara(en azından kendi işini görecek kadar çalışkan) en ufak bir rahatsızlık vermeye hakları yoktur.böyle bir şeye yeltenmeleri, çalışkan insanların maddi manevi varlıklarına göz dikmeleri durumunda ise kamu sorunlarını düzenlemekle görevli olan devletin çalışkan insanları koruması gerekir

  Güzel ülkemizde ise işler hiç de öyle yürümüyor.hakkaniyet değil haksızlık yüceltiliyor, haklar yeniyor.halka karşı gaflet ve delalet ve hatta hıyanet içindeki iktidar sahipleri çalışanı enayi gibi görürken tembellere prim veriyor

  eyt çıkıyor 50 yaşında çalışan 40 yaşında emeklinin maaşını ödemek zorunda kalıyor

  en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine çıkıyor asgari ücretle ancak iş bulabilen yeni mezun, hayatının baharında gencecik insan ölüme merdiven dayayan kişinin refahına katkı sunmak zorunda kalıyor

  Bedava buldu diye çoluk çocuk hastanelerde randevu bırakmayanlar yüzünden, sağlık sigortası her ay maaşından kesilen annenin babanın çocuğu randevu bulamıyor(kendisinden geçmiş çocuğu için çalışkanlığının emeğinin karşılığını görse yetinecek garibim)

  Saymakla bitmez,neyse

  Peki bu işler neden böyle oluyor?bu parazitlere, bu bağırsak tenyalarına iktidar sahipleri neden bu kadar prim veriyor? çalışanın emeğini çalışmayanlara neden peşkeş çekiyor?

  Hepiniz biliyorsunuz cevabı.

  cevabı bilmeyenlere ve bilse de bilmemezlikten gelenlerinse canı cehenneme

   
 5. Şimdi senin her şeyden el etek çekmiş, hayat yorgunluğu halini tembellik zannediyorlar.

   
 6. İnsanın hamurunda olan yan gelip yatma davranışıdır.

  Kolaya kaçmaktır.

  bugünün işini, hiç gelmeyecek olan yarınlara bırakmaktır.

  burdakini, şuraya koyamamaktır.

  üretmeyip, tüketmektir.

  Bedensel olanın yanında, düşünmekten bile imtina ederek, zihinsel boyutta olabilen hâli de mevcuttur.

   
 7. üretmemek, hiçbir şey yapmadan yan gelip yatmak, boş boş oturmak, dünyaya yemek içmek ve uyumak için geldiğini düşünür. Gidip namusuyla alın teriyle çalışmaz, armut piş ağzıma düş hesabı her şeyin ayağına gelmesini beklerler. Kılını bile kıpırtatmazlar. Velhasıl hastalıktır tembellik.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.