1 2 3 4 5 6 7 8

ahuseda

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

254 entry 7 konu 165 puan
22.09.2023 11:47 son işlem tarihi takip etme takip et

kendi kendine konuşmak

Kendini sadece sen anlarsın sesli düşünmek de denebilir sürekli olmazsa iyidir.Yoksa akıl sağlığın bozulur. Genelde yalnızlıktan olur,ya da derdin sıkıntın vardır kimseye anlatamazsın kendi kendine konuşup dertlesebilirsin, bir nevi kendi kendini sorgulamak çıkış yolu bulmak için düşüncelerini dışa yansıtırsın.

20.07.2022 19:38
 1. Yanlış Evlilik

  evlilik güzel ancak doğru insanla onu da yaşamadan bilemiyorsun kavun değil ki koklayarak anlayasın.

  Yaşayarak anlayabiliyorsun. Yanlış bir evlilik yapmamak adına önce karşıdaki kişiyi çok iyi tanımak gerek aile yapısı çok önemli, ailesine, insanlara, çocuklara hayvanlara, çevreye karşı nasıl davranıyor onları iyice gözlemlemek gerek. Eğer bunlara rağmen yine yanlış bir evlilik yaptığını düşünüyorsan kırmadan yıpratmadan karşılıklı olarak anlaşarak bitirebilirsin. Nasıl ki evliliğin başlangıcında seni razı edene kadar güzel sözler söyleyip peşinde koşuyorsa iki medeni insan gibi güzel güzel orta yolu bulup ayrılık kararı verebilirsin.

   
 2. neyse

  Aslında söylenecek çok söz var ama ortam gerilmesin diye konunun kapatılması anlamında kullanılan bir tek kelime ancak çok şey anlatır anlayana tabi ki...

   
 3. Yalnızlar Rıhtımı

  Erkin Koray ın şarkısı. Rahmetle anıyorum. Her şarkısı güzel ve anlamlı.

   
 4. Ödünç kitap verip geri istemeye utanan kişi

  baktım ki uzun bir müddet vermiyor sonrasında sorarım okuduysan getirir misin diye eğer okumadıysan yine de getirirsen sevinirim derim. Yani kitaplarım benim için değerlidir kime ne verdiğimi asla unutmam her defasında hatırlatırım. Karşı taraf utansın ben ne utanayım sonuçta emanettir emanete sahip çıkması gerekir. Güvenimi sarsarsa eğer o kişiye bir daha asla kitap vermem gereken cevabı veririm ve benden kitap istemeye de yüzü olmaz.

   
 5. supporters

  sözlük yazarlarının adına acılan entryler de moda oldu. Birbirlerine övgüler yağdıran ya da eleştirisel yazılar yazan bir gurup .. ilginç .. sözlük amacını açmış gibi geldi bana.