1 2 3 4 5 6 7 8

ahuseda

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

294 entry 9 konu hiç puanı yok
28.03.2024 14:44 son işlem tarihi takip etme takip et

beklenti içinde olmak

bazı davranışlarda beklenti içinde olursun,sevdiğin değer verdiğin insanlara sevgini ilgini gösteriyorsan, karşı tarafından da sana sevgisini ve ilgisini göstermesini beklersin, tek taraflı olmaz. Birilerine Yaşına hürmeten, mesleği, bulunduğu makamından dolayı saygı gösteriyorsan, o kişilerde sana saygı gösterecek. Sen üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyorsan diğerleri de o sorumlulukları yerine getirecek. Sadece yapılan iyilikleri Allah rızası için yaparsın. Ben ona iyilik yaptım o da bana iyilik yapsın diyerek beklenti içinde olmak doğru değil.

27.02.2024 14:33
 1. özür dilerim

  özür dilemek bir erdemdir herkeste bulunmaz, nasıl ki güzel bir olay olduğunda teşekkür etmesini biliyorsan hata yaptığın zaman da özür dilerim demesini bileceksin. Samimi olarak ve bu hatayı tekrar yapmamak üzere özür dilemek makbuldür. Hata yap yap sonra gel özür dilerim de. Hiç de inandırıcı gelmez.

   
 2. İftar sofrasinda görmeyi en çok sevdikleriniz.

  En çok, annemin babamın ve kardeşlerimin aynı sofrada oturmasını, güzel yemekler yenmesini ve hoş muhabbetler edilmesini görmeyi çok isterdim . Maalesef çoğu mümkün olamıyor. Özlüyor insan.

   
 3. memurlar.net sözlük

  arada şöyle bir baktığın, bakalım bugün neler yazılmış diye merak ettiğin kendi ilgine ,bilgine hitap ediyorsa iki satır bir şeyler karalamak istediğin alan.

   
 4. balkonda semaver yakmak

  Müstakil bahçeli bir evin varsa balkonunda ya da bahçesinde, piknik alanlarında, semaver yakmak daha güzel ve mantıklı olur. Balkonda özellikle çok katlı binaların balkonunda semaver yakmak hiçte mantıklı değil sen keyif yapacaksın diye komşuları rahatsız etmeye de hakkın yok. görgüsüzlükten başka bir şey değil. Allah akıl fikir versin.

   
 5. seçim görevlisi olmak

  her seçim olduğunda mutlaka görev alırdım. Bazen eğlenceli ve güzel geçiyordu. Bu sene seçimin ramazan ayına denk gelmesi sıkıntılı, insanlar gergin, aç susuz sabahtan akşama kadar yorucu olur düşüncesiyle kendi isteğimle görev almadım. Evde oturur dinlerim daha iyi. Her şey para demek değil, İnsan biraz kendine zaman ayırmalı . Ertesi gün de mesai olunca sıkıntılı hiç dinlenemeden iş yerine geleceksiniz. O yüzden görev almamak en iyisi alanlara da saygı duyarım. Allah kolaylıklar versin. İnşallah sıkıntılı bir seçim süreci olmaz.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam