1 2 3 4 5 6 7 8

tanzim satış noktaları

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. istanbulda 30 ankarada 15 noktada kurulacak, uygun fiyatlı yaş sebze meyve satışı yapılacak olan satış noktalarıdır.

  çiftçinin maliyetlerini, mazot fiyatlarını, zirai ilaç fiyatlarını, işçi maliyetlerini, nakliye maliyetlerini düşüreceğinden dokayı Türk tarımı adına mükemmel bir adımdır.tarım uçuyeah...

   
 2. belediyeler tarafından kurulacak ve sebze, meyvenin aracısız olarak satılacağı noktalar. güzel bir uygulama olduğunu an itibariyle hissetmeye başladık. marketlerde satılan 14 liralık ürün bir anda 8 liraya düştü. tabi bu hızlı fiyat düşüşleri sadece bir sebzeyle kalmadı, bir çok sebze/meyve düşüşe geçti. demek ki yeni indirilen fiyatlar ile de kazanç sağlanabiliyor. yoksa bu kadar bir düşüş yaşanmazdı.

   
 3. Güzel bir uygulama olduğu zannedilen ancak karne sisteminden bir önceki uygulama anlamına geldiği görmezden gelinen 'ne krizi canım bunlar hep dıj güjlerin oyunu' cuların idare etme taktiği.

  Başta manavlar olmak üzere küçük esnafın rekabet şansını ortadan kaldıran, yandaşlara rant kapısı aralayan günü kurtarmaya yönelik bir uygulama. Özelleştirmenin etkilerinin hissedildiği ilk nokta bu. Arkası geliyor, gelecek...

  Şuan türkiyede sebze meyve satan yerlerin sayısı yüz binlerle ifade ediliyorken toplam iki şehirde 80 tane satış yeri açmanın fiyatlara yansımayacağını görmek için ortalama zeka bile yeterli. Hayal kurmayın, tenzilatlı satış için gereken asgari şartlar bile ortada yok. Şartlar sağlansa bile, sürdürülebilir bir uygulama değil. Mevsim şartları iyileşsin yaza doğru zaten doğal bir indirim olacak piyasada. Eğer daha fazla indirim bekleniyorsa üreticiye kolaylık sağlanarak işe başlanabilir. Önce maliyet kalemimi azalt bakalım sonra indirimi görürsün zaten. Ama yok, seçim öncesi anlık gösteriş lazım o da oy bekledikleri kitleye yetiyor görünüşe göre. Adamlar haklı. Eldeki malzeme bu olunca ne diye uğraşsın yapısal reformlarla falan. Keriz bol...

  Uçağını düşürdüğün Rusya senden domates almayı durdurduğunda, en baba müttefikin abd rahibini senden alabilmek için güya eknomini bozduğunda bile fiyatlar bu kadar artmamıştı. Şimdi herkesle aranız iyi. Ee? Sorun ne o zaman?

  Şüphesiz akıl sahipleri için bunda sayısız ibretler vardır...

  Selam ve dua ile...

   
 4. tüm şehirlerde bir an önce kurulması ve devamlılığı gereken satış noktalarıdır.üretici direk kazanacak,tüketici de daha ucuza alış veriş yapacak inş.

   
 5. tanzim satış nedir yav deyip google' a soran kafaların çok beğendiği durum.Bunlar neden bu hale gelindiğini sorgulamaz tabi. Bir de bu satış yöntemini yıllardır savunanlara, serbest piyasacı olmayanlara ''vay komünist , tüh gavur, solcu seni'' filan diyordunuz ne oldu ?!

   
 6. üretici direk kazanacak diye savunanları da gördüğümüz vahim tablo.

  üretici 'direk' mi kazanır, 'kazık' mı bilmem ama, bazıları rüya görmeye başlamış çoktan.

  vatandaşa karneyle ekmek verdileeerrr diye 'cehape zihniyeti' diye aşağıladıkları duruma kendileri, kendi elleriyle soktular memleketi. üstelik o zaman koskoca cihan harbi vardı, şimdi ne var? kul kınadığını yaşamadan ölmezmiş miydi o? hadis miydi neydi? ahahaha... bundan daha güzel bir örnek olamazdı sanırım. kul tabiatlılara gelsin o halde...

  selam ve dua ile...

   
 7. spoiler

  bugün itibariyle ankarada hayata geçirilen uygulama. domates 3, salatalık 4, patates 2 , sivri biber 6 , patlıcan 4.5 liradan satışı yapılıyormuş.

   
 8. taşıma su ile değirmen döndürmeye çalışan zihniyetin icraatı olan uygulamadır.

  bu millet akıllanmaz..

   
 9. ters tepen uygulamadır. uzun kuyrukların oluştuğu tanzim satış noktaları vatandaşın çektiği geçim zorluğunu gözler önüne seriyor. geçinmekte zorlanan bu vatandaş o kuyrukta sıra beklerken öfkesi daha da artıyor, olumlu etki eder sanarak kurulan tanzim satış noktaları akpye eksi puan olarak geri döndü.şimdi acilen satış noktaları kapansa bir eksi daha yazar bu tanzim satış noktaları azalarak bitebilir.

  orada sırada bekleyen vatandaş veya geri kalanlarımız orada satılan ürünlerin maliyetinin oradaki satış fiyatları gibi olmadığının farkında.halk gerizekalı değil 3 liraya sattığın soğanın domatesin farkını hepimizin kasasından karşılıyorsun hazineden karşılıyorsun, üreticiden halka yalanını kimse yemiyor.

  proje olarak gelmiştiniz görevinizi tamamladınız.devletin kurumsallığını darma duman ettiniz, devlet kadrolarını tamamen değiştirdiniz, milli sırlarımızın bulunduğu kozmik odaları tüm dünyaya açtınız... e yedi sülalenize yetecek kadar dünyalık da yaptığınıza göre...

  kullanılan kirli bir mendil gibi kenara bırakılacaksınız.

   
 10. sadece istanbul ve ankara ile sınırlı olması çok saçma, neden böyle bir ayrımcılık yapılıyor. türkiye sadece bu iki şehirden mi ibaret diye düşündürüyor. sonuçta pahalılık sadece bu iki şehri vurmadı.

  diğer yönü ise;

  haberlerde izlediğim kadarıyla, taa kemal sunal'ın filmlerinde yer alan tüp, ekmek, şeker kuyruğunu anımsattı. hep ileriye gitmemiz gerekirken, bir anda zaman geriye doğru işlemeye başladı. görüntüler ülkemize yakışmadı; güya sürekli ithalatta, ihracatta sürekli büyüyen onunla bununla yarışan ülkeyiz. yalnız bu seyirlik görüntülerden sonra avrupa ülkeleri bize gülerler.

  ekonomide sürekli sınıfta kalıyoruz, bir türlü üst sınıfa geçemedik.

  tanım : Belediyeler tarafından açılıp işletilecek yerler.

   
  (Bkz: ankara)(Bkz: istanbul)(Bkz: kemal sunal filmleri)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.