Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Talimat verdim,5 bin imam görevlendiriyoruz'

paylaş araştır

1. Başbakan Binali yıldırımın açıklamasıdır.

"Mübarek ramazan geliyor. Köylerimizin bazılarında imam yok. Bugün Maliye Bakanımız, talimatı verdik, imzayı attı, 5 bin imam görevlendiriyoruz."

2. sadece ramazan ayında değil,diğer aylarda da giderilmesi gereken bir eksiklik hususunda başbakanımızın yaptığı açıklamadır.

3. hep aynı şarkıdır. Sevgili eğitim fakültesi mezunları, İibfliler, Mühendisler, Hukukçular, Sağlıkçılar ve diğer üniversite mezunları müjde size değil. Müjde liseyi imamhatipte bitirip KPSS'den 50 puan alabilene.

Yani üniversite kazanacam diye ıkınıp o üniversiteyi okurken dershanelere dünya kadar para harcayıp sonra da KPSS'den 80-85 puan almak için yırtındıktan sonra, alakasız işlerde çalışan siz garibanlara değil.

Çünkü bu ülkede imam hatip mezunu olmayan veya olanlar diye ayrıştırılmış. Tamam imam hatiplerde olsun olsun ama iibfliker, mühendislerde vs. olsun

Söyleyeceklerim bu kadar.(alıntı ile karışıktır)

4. Gereksiz aciklama

Sirf ibadet ettigi icin para alan cakma imamlara benden alinan vergilerle ôdenen maasi helal etmiyorum.

5. bu kadar imama gerçek anlamda ihtiyaç duyulmadığını düşündüğüm haber.

neden diyecek bir çok kişi, buna da cevabım çok net.

Cemaati olmayan o kadar cami varken, öncelikle camilere cemaat nasıl çekeriz diye düşünülüp, daha sonra imam atanmalı. imam tek başına camide takılacaktır, namaza gelecek insan bir yada iki kişi. ramazanda böyle olmaz denebilir ama 30 gün sonra ne olacak.

6. oldu olacak memlekete komple imam kadrosu verilsin dediğim gelişmedir. cemaat değil de imam odaklı hizmet bu oluyor sanırım.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.