1 2 3 4 5 6 7 8

sözlükte aktif yazar sayısının azlığı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. işlevini yitiren başlık olmak yolunda emin adımlarla ve hızla ilerleyen başlık.

   
  (Bkz: Ben artık yokum)(Bkz: ben bilmem eşim bilir)(Bkz: ben yaptım oldu)(Bkz: ben yapmadım o yaptı)(Bkz: ben anlarım abi)(Bkz: ben aslında yoğum)
 2. Sözlükte çaylak üyelerin entryleri onaylanmadığından, sevgili editörün hoşuna gitmeyen iletileri silmesinden, onu aşabilen iletilerin azlığından dolayı oluşan durumdur.

   
 3. #185f

  Entry'nin onaylanıp/onaylanmaması editörün keyfine değil tamamen sözlük formatına uygun bulunup/bulunmaması ile alakalı olduğunu bilmeyen siz çaylak üyeye verilmesi elzem olan tam da başlıkla uyum sağlayan cevaptır.

  Önyargılı oluşunuz, henüz daha yazar değilken bile gözlem gücünüze hayran(!) bıraktığınız için yazar sayısının az olması; tamamen seçici olmamla alakalı bir durumdur.

  Bir süre daha çaylaklık lütfen.

   
 4. Vurdu gol oldu.

  İdal den enfes bir vole.

  Tanım ; rehberus tarzı üye sayısının çokluğu katılımı az gösteriyor

   
 5. idal'in gol atarak beğeni rekoru kırdığı başlık.

   
  (Bkz: kıskananlar çatlasın)
 6. Sözlüğün nasıl kullanılacağını anlatan biri/konuların eksikliğinden kaynaklanan durum.

  İdal burada üstüne alınmasın. Kendisine sorulan her soruyu cevapladığından eminim.

  Ne var ki bazen öyle durumlar oluyor ki sorular havada kalıyor.

  Mesela bir çaylak sözlüğe ilk adım attığında yazarlığı için onay bekler, onaylanmayan entrylerini neden onaylanmadığını ise tahmin bile edemez. Yanlışını fark edemez.

  Çoğu yazarın öm de kapalı olduğu için sorma şansı da zordur. Her şeyden ziyade yolladığı çaylak entrysi bir yere önceden kayıtlı değil ise artık görünmüyor ve elinde veri yoktur. Sadece nerede yanlış yaptım diye düşünür durur.

  Diğer bir nokta, sitenin hiç nir yerinde sözlük sorumlusunun idal olduğu yazmıyor. Zaten yazmış olsa bile kendisi tutup tek tek Çaylaklara sözlükte nasıl yazılırı anlatması da olmaz sanki.

  Forumda pek çok kez rastladığım sözlük muhabbetinde "yazdıklarım onaylanmıyor" çaresizliği ile yazar olmanın zor olduğu ve vazgeçildiğine düşüncesine pek çok kez denk geldim.

  Oysa ki doğru entryler ile 2 hatta tek entry ile yazar olan pek çok arkadaşımız şu an aramızda. Onların avantajı ise tamda bahsettiğim gibi, birilerinin onları doğru yönlendirmiş olmalarıdır.

   
 7. Çoğu kişinin sözlükten bir haber olmasından kaynaklı durumdur. Yaklaşık 7 yıldır mem. net üyesiyim sözlüğü geçen sene tesadüfen keşfettim.

  Site için çok önemli midir bilmiyorum ama sözlük cidden 5-10 kişi arasında dönüyor. Dilerim bu sayı takip edilemeyecek kadar yığınlaşır.

   
 8. İğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın lütfen dediğim konu

  Sözlüğe ilk geldiğim zaman bazı yazar arkadaşlar çeşitli konu başlıkları açıp

  -yok efendim iletilerden kaçıp buraya geldik de kurtulamadık-

  -Yok efendim burası iletilere dönmez inşallah -

  Gibi gibi söylemler ile bayağı bir soğutmuşlardı beni daha yeni onaylandığım sözlükten

  Sözlükte aktif yazar sayısının azlığına küçük bir örnek benden

  Saygılar...

   
 9. dönem dönem gelip giden yazarların eksikliğinden kaynaklanan durumlardır

  sözlüğün sabit yazar ekibi var onlar hep buradadır aslında, ama arada gelip gidenler olduğu için az gibi görüyorlar onlar olmadığı zaman

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.