1 2 3 4 5 6 7 8

sözlükte aktif yazar sayısının azlığı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. aynı kişilerin başlık açması, yorum yapması ve hep aynı kişilerin karşılaşmasına, aynı düşüncelerin gündeme gelmesine sebeptir.

  eleştirmek veya desteklemek daha da basitleşir.

   
 2. Daha iyi bir reklam politikası izlenmesi gerektiğine işaret eden başlıktır.

  Yazar azlığının nedenlerinden biri de aktif olan yazarların güncel konular üzerinde tartışma yürütememesi bence. aktif yazarların çoğu memur ve measai saatleri arasında sözlükle ilgilenebiliyor. Bu saatlerde de bazı yazarların (ben de dahil) tematik çalışma yapması. (Mesela ben galatasaraylı futbolcular adına üstüste başlıklar açtım bugün). bu çalışmalar yüzünden sol frame aktif olunan saatlerde çok sık değişiyor ve tartışma yürütülemiyor.

  şu anda körler sağırlar birbirini ağırlar durumundayız.

   
  (Bkz: sözlüğün nitelikli yazar eksikliği)(Bkz: sözlükte güncel konulara pek yer verilmemesi)
 3. doğru olan önermedir nedeni reklam eksikliği diye düşünüyorum memurlar netin soru cevap kısmına ne kadar kişi giriyorsa buraya da o kadar giriyordur işte diye düşünüyorum memurlar.netin burayı daha önplana çıkarması gerekiyor. hediye muhabbeti için burda olanlar da olmasa 8-10 kişi kalırdık.

   
 4. Bu işler reklam ile yürür. Popülerleşmesi için göz önünde olması gerekir. Ama velakin bunların iyi yapılamamasından, körler sağırlar bir birini ağırlar şeklinde takılıyoruz. En azından memurlar.net anasayfada küçük bir reklamı dursa uzun bir süreliğine girenlerin ilgisini çekebileceğini düşünüyorum. Anasayfada haberi yapıldığı 14 ocak tarihinde bir çok kişi gelmişti ama çok az kişi kaldı, hediyeciler, saçma sapan konular, içeriği boş sayfalar bir çok kişiyi kaçırdı. Anasayfadan 1 kere verilmeyle geleceği parlak bir sözlük olması zor, daha etkin çalışma gerekli.

   
 5. Aynı dakika içinde 3 başlık açabilen! veya entrysine 10 bkz verebilen! Elit yazar kitlesine haksızlık olduğunu düşündüğüm görüştür.

   
 6. sözlüğün daha ilk haftalarında olması ile ilgili durum.

  yazar sayısı ile birlikte aktif yazarların da artacağı umudu devam etmekte.

   
 7. sayı azlığından ziyade kalite endişesi taşımalıyız. niceliğe değil niteliğe bakalım. niteliği sağlarsak nicelik kendiliğinden artar.

   
  (Bkz: sözlüğün nitelikli yazar eksikliği)(Bkz: kaliteli insan)
 8. mobil uygulaması olur ise aktif yazar sayısının artacağı düşüncesindeyim.

   
 9. 3 gün içinde 50'den fazla! konu açan yazar var, hangi aktif olmayan yazardan bahsediyorsunuz diye sorduran başlıktır.

   
 10. Çıraklık dönemini yaşadıklarını düşünüyorum, ustalık döneminde yazarlık hünerlerini sergileyeceklerdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.