1 2 3 4 5 6 7 8

sözlüğün nitelikli yazar eksikliği

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. benim çaylaklığın bitince sona erecek olun durumdur. az kaldı sabredin.

   
 2. hep içimden geçen ama bir türlü dile getiremediğim durum. hay ağzın bal yesin.

  aslında bana göre sözlüğü sayfadan biraz daha soyutlayarak işe başlanabilir. bu haliyle insanlara bir sözlük havası vermiyor. sozluk.memurlar.net adında bağımsız bir site olursa bana göre daha nitelikli yazılar yazılır. en azından sözlük şimdi ki forum havasından kurtulur.

   
 3. Zamanla kapanabilecek bulunamayıştır. Netice itibari ile ağırlıkla memur kesim gireceğinden en azından eğitim düzeyi belli bir seviyeye sahip olacak, bununla beraber bazı konularda zamanla sivrilecek müstesna şahsiyetler zuhur edecektir.

   
 4. evet, bu önemli bir sorun. herkesin yazar olabilmesı bu durumun başlıca sebebi. memurlar.net, bu durumu değerlendirecek, tedbir alacaktır.

   
 5. ösym sınavlarındaki eleştirel paragraf sorularını akla getiren konu.

   
 6. önemli bir noktaya dikkat çekilmiş olan durum.

  ben sözlüğün bu konuda biraz zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

  şu aşamada diğer sözlüklerle kesinlikle kıyas edilmemelidir, zira arada büyük uçurumlar vardır.

  yazar sayısı arttıkça nitelikli yazarlar ve yazılar yer almaya başlayacak ve istenen seviye yakalancaktır.

   
 7. tek sebebi memur ya da memur adaylarından oluşması. adam amirin karşında elini bağlayıp konuşur gibi yazıyor. tekdüzelik, sıradanlık, kalıba sokulmuşluk, farklı düşence pencerelerinin kapatılmışlığı, ne yazarsam daha çok beğenilirliği, ya eksi puan alırsamlığı...

   
 8. 1- doğardoğmaz koşmayı beklememek lazım

  2- memleket insanına hitab eden belden aşağı esprilere burda izin verilmeyeceğinden diğer sözlüklere göre hep bir yönü eksik kalacaktır (şikayetm yok benim temiz olması komik olmasından iyidir.)

  3- buradaki arkadaşların ilgi alanları farklıdır nihayetinde memurlar.net yani....

   
 9. memurlar.net ana sayfada sürekli reklamı yapılarak giderilmesi gereken eksikliktir. memurlar.net okuyucusunun belki bir sözlük geleneği yok ama genelde ön lisans/lisans mezunlarından oluştuğundan, içlerinde özelde/kamuda/serbest çalışan sayısız avukat, müfettiş, mühendis, öğretmen, müdür, memur vs. bulunduğundan, bu kitle de sözlüğe çok şeyler verebileceğinden giderilebileceğini düşündüğüm eksiklik.

   
 10. yazar olmak için gerekli kapasiteye sahip olmak kelime haznesine sahip olmak ve cümlelere anlam yükleyebilmek yazarlığa terfi ile eşdeğerdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.