1 2 3 4 5 6 7 8

sadece yaşı büyük olduğu için saygı bekleyen insan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. survivor 2017 de ünlüler takımında yarışan çılgın sedattır. sürekli ben sizden büyüğüm,bana saygı duyun kafasında yaşamaktadır.

   
  (Bkz: çılgın sedat)(Bkz: survivor 2017)
 2. çevresine yeteri kadar güven vermeyen, yaşının büyük olmasından kaynaklanan olgunluğu gösteremeyip bunu karşısındakinden bekleyen ve hatta bunu dile bile getiren insandır.

   
 3. Yaşı büyük çapı küçük insan

   
 4. Peyami Safa'ya atfedilen;

  "Tecrübe, yaşlanarak değil, yaşayarak kazanılır; ve zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır." sözüyle ayar verilen insan.

   
 5. yaşının hakkını vermeyen davranışlar içerisinde yer alan ama doğum yılını baz olarak kendini diğer yaş gruplarından farklı gören kişidir.

  saygı zorla elde edilmez, hakedilir. haketmeyen bir kişiye de yaşı ne olursa olsun, saygı göstermem. kimse bunu benden beklemesin. laflarımla bunu çok güzel belli ederim, kavga bile ederim. yaş bütün sorunları çözmüyor, senin kaliten ne kadar, bana sundukların ne..

  ne demiş atalarımız; akıl yaşta değil baştadır.. artık bu sözde ne alakaysa.

   
 6. Diğerlerinden çok yaşadığı için kendini önemli sayan insanlar.

  Sabit fikirliliği, gün görmezliği, yalan yanlış bildiği ayıplılık görgüsüyle zurnanın son deliği bile olamayanlar sırf çok yaşadılar diye benden saygıyı hak etmiyorlar.

  Çok yaşamak çok tecrübe ve çok bilmek değildir. Bırak saygı sana gelsin. Tevellüdünü gösterip saygı dilenme.

   
 7. "Yaşım sizden büyük o yüzden bana saygı duyun!" şeklinde açıkça söyleyen ya da ima dahi eden bir kimseye şimdiye kadar rastlamadım.

  Yine de yaşı benden büyük olan birine saygısızlık yapmamaya çalıştım. Bunun bilgi birikimi, malvarlığı ya da tecrübesiyle ilgisi yok. Saygılı insana saygı gösterilir. Saygılı olmayan insana saygı duymazsın gibi basit bir mantık.

  Sürekli küfür eden, herkese bağırıp çağıran, hukuk bilmeyen, nezaket bilmeyen, sıraya giremeyen, sadece kendi çıkarlarını düşünen, uçkuru bozuk, haddi hududu olmayan bir insana yaşı ne olursa olsun kimse saygı duymak zorunda değildir.

   
 8. karakterine değil de yaşına hürmet bekleyendir.

  aslında insan önce karakterine saygı gösterir sonra yaş gibi faktörler gelir.

   
 9. Dün karşılaştığım tip.

  Saygıyı hak etmek vardır konuşması hareketleri davranışları ile.

  Gördüğüm adam yan tarafta boş bir arsa var kuşlar için ekmek su koyduğumuz yerden ekmekleri bir çuvala doldurup götürmeye çalışıyor düşünmeyin adam fakir ihtiyacı var sordum dayı napiyon tavuklarima goturecem diyor ayıp yaptığın kuşlar için konuyor git tavuklsrina yem al ben senden büyüğüm böyle konuşulur mu la dayı kalk git Allah aşkına saygiymis hayvanlara saygısı olmayana ne saygı gösterecem.

   
 10. Eski çağa uyan beklenti

  Haliyle yaşına saygı bekleyenler de çağa uyum sağlayamayan yaşlılardır

  İçinde bulunduğumuz çağda bilgi bilgelikten daha çok para ediyor, saygıyı en çok para eden şeyler görüyor

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.