1 2 3 4 5 6 7 8

Rüyamda ne gördüm

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Saçma sapan bir okul yolundaymışım.

  Kardeşim ve ben.

  O kadar uzak ve karmaşık bir yol ki.

  Survivor halt etmiş.

  Allahım bu okullu sınavlı kabuslar ne zaman bitecek?

   
 2. Benim aklımda en çok kalan ve anlatılacak türde bir rüya olarak şu var; ilk gece yeşillik bir alanda çitlerin üstünde oturan siyah bir kedi gördüm. Hemen Sonraki gece yine aynı yeşillik yerde çitlerin üstünde bu sefer 5-6 tane birden siyah kedi gördüm. Vee sonraki gece yine aynı yerde çok daha fazla siyah kedi gördüm, her yer kediydi. Ardı ardına üç gece boyunca gittikçe artan bir siyah kedi topluluğu, ödümü patlattı, o kadar korktum ki. Çok şükür dördüncü ve sonraki gecelerde kediler kayboldu, bir daha da gelmesinler zaten. Bu rüyamı göreli, en az 10 yıl önce falandır, ancak hiç unutmam, hâlâ etkisindeyim. Ne anlamı vardı, hiç bilmiyorum. O dönemde Hayatımda bu rüyaya bağlayacağım değişik bir olay da yaşamadım, korktuğumla kaldım.

   
 3. Ben cumhurbaşkanımızı görmüştüm.

   
 4. hayırlara vesile olsun ki şöyle(bizim ailede hep böyle başlanır rüya anlatmalar): çalıştığım yerde bir kedi tırmanma tipi dik merdivenden yukarı doğru çıkıyorum ve bir bakıyorum yer çok uzakta kalmış ve inemiyorum. iki üç gün sonra yine aynı rüya. bunun nedeni ise ikinci katın balkonundan bile korkuluğa yaklaşamayacak kadar yükseklik korkum olması. zaten bir gram uyku alabilsem seviniyorum o da böyle rüyalarla paramparça oluyor.

   
 5. çocukken dedem kelime-i tevhidi öğretmişti. o gecelerin birinde rüyamda bulutlarla gökyüzünde türkçe harflerle kelime-i tevhidin yazılı olduğunu görmüştüm.

  bir kere de ortaokulda tüm derslerden kaldığımı, okuldan bu yüzden atıldığımı görmüştüm.

  hayatım boyunca zaten on tane rüya görmüşümdür toplam.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.