1 2 3 4 5 6 7 8

poşet

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. şimdi ekmek ve meyve sebze için olanlarının popüler olduğu nesne koyma aracı.

   
 2. paralı olmasıyla birlikte oldukça kıymetlenen ve vatandaşın alışverişe giderken kendi alışveriş çantısını yanında getirmeye teşvik eden üründür. günlük hayatta en çok kullanılan malzemelerdendir.

   
 3. akp nin can simidi. var olabilmek icin poşete bel bağladılar. akp bir poşet hükümetidir.

   
 4. Artık nadir bulunan doğada yüzyıllarca çözünmeyen plastik

   
 5. 25 kuruş ile özdeşleşmiş olan eşya.

  eskiden önemsemeden tezgahın üzerinden aldığımız, biz bunu bir de çöp poşeti olarak kullanırız dediğimiz eşyaydı. ne zaman paralı oldu, hemen çöp poşeti olma özelliğini kaybetti. gözümüzde hem çok kıymetlendi hemde çok ucuzladı. artık almaktan imtina ettiğimiz, hatta markete giderken yanımızda taşıdığımız kıymetli bir evrak haline geldi.

  çevreyi koruma adı altında başlatılan bir projeydi kendileri. Peki doğayı korumak poşeti paralı hale getirip, hazineye para kazandırarak mı olacaktı. alınan vergilerin üzerine vergi katıldı. buna da doğayı koruma dediler. bununda kılıfı bu şekilde hazırlandı. yalnız yine bundan biz tüketiciler zararlı çıktı. iş sahibi ve hazine kazanırken, bizim ceplerdeki 25 kuruşlar aşağıya düşmeye başladı. yalnız 25 kuruş diye küçümsememek de gerekli. sonuçta atalarımız ne demiş; "damlaya damlaya göl olur".

   
  (Bkz: damlaya damlaya göl olur)(Bkz: naylon poşetin 2019'dan itibaren ücretli olması)
 6. Türkçesi (torba) dururken ısrarla Fransızcasını kullandığımız naylon çevre düşmanı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam