1 2 3 4 5 6 7 8

para ile satılamaz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. belediyelerin sosyal yardım amacıyla dağıttığı kömür torbalarında yazan uyarı ibaresi.

  aslında kömür torbalarının kırmızı renkli kolyesi bu yazı. şimdi sen ihtiyaç sahiplerine vermezsen bu kömürü, catır çatır satılır. doğalgazlı binaların önüne yıkarsan bu kömürleri, satılır. hem de bal gibi satılır. ne yapacak kömürü, doğalgazı söktürüp soba mı kuracak. ve bu kişilerde kömürlerini satıyor ve en acısı ne biliyor musunuz; gerçek ihtiyaç sahipleri parayla alıyor bu kömürleri.

   
 2. en çok parayla satılan ürünler kategorisidir.

   
 3. ürünlerin yanında hediye olarak verilen eşyalarda yazan ibaredir...ve genelde kurnaz mahalle bakkalları gayet güzel satar onları en kötü ihtimal alır kendi kullanır...

   
 4. kapkara kömür torbalarını çağrıştıran resmi ve ciddi mesaj. "satılmaz" kısmı mühim. yani para karşılığı bulunmamaktadır, hibedir, bağıştır vb. ayni sosyal yardım özetle. özet böyle olmasına rağmen kapısının önüne bırakılan zengin evlerle, sosyal bağ kurması zor gibi görünür nedense... ama yardım yardımdır sonuçta. yapılan hayrı allah indinde kabul buyursun demek düşer biz kullara. ( amin - iki el kavuşturulmuş dua emojisi )

   
 5. uyanık bakkalların zaman zaman daha fazla kar elde etmek için yaptığı, insanlarımızın da yeterince dikkat etmemesi sebebi sonucu yapanın yanına kar kalan , toplu olarak tek pakette satılması gereken ürünün içinden çıkan küçük versiyonlarının her birinin ayrı ayrı satılamayacağını belirten ifade.

   
 6. nescafe 3 ü 1 aradaların üzerinde yazan ifadedir çoklu paketlerdeki

  ama bizim uyanık bakkal durur mu, hepsini tekli pakete dönüştürüp satar

  ah murtaza abi ah burada bile kulaklarını çınlattım bak, umarım üye değilsindir buraya(tebessüm)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.