Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/pandemide-egitimin-ucmasi/
Yazdırılma Tarihi : 12 Nisan 2021 Pazartesi 03:26

pandemide eğitimin uçması

 

 1. cuma günü çocukların karne alması ile gördüğümüz gerçek.

  hemen hemen her çocuğa takdir belgesi düzenlenmiş. yok eba'ya giremedik, çocuklar oyun oynuyor gibi söylemlerinde yalan olduğunu gördük.

  bu durumda arkadaşım da yalancı çıktı. habire durumda oğlunun zıplayarak, yemek yiyerek, sandalyenin tepesinde görüntülerini paylaşıyordu. demek ki bu şekilde ders dinleyen öğrenciler daha başarılı.

  direk okullar kapatılsın, eba aracılığıyla eğitime devam edilsin. çocukların başarılarını milli eğitim gölgelemesin.

  23.01.2021 09:46 **sude**
 2. öğrencilerimizin içindeki cevherlerin ortaya çıkması. rutinlerden kurtulup farklı davranışlarda bulunmak her zaman insanı geliştirir. her gün aynı yolu kullanmaktansa bazen yolu değiştirmek iyi gelir insana. tebdili mekanda ferahlık vardır sözünü okullarda yerine getirmiş oluyoruz o zaman. öğrencilerin pek çok stresi (sabah kalk servise bin, gürültü patırtı, itiş kakış içindeki gün gibi) de ortadan kalkınca daha iyi eğitim alıyorlar olabilir. demek ki ara sıra sistemin akışını değiştirmek faydalı oluyor.

  23.01.2021 11:22 ali mühendis
 3. Özellikle 1.sınıfa yeni başlayanların en çok etkilendiği durum. Yüz yüze eğitimin meğerse ne kadar da önemli olduğunu anlamış olduk pandemi sayesinde.

  23.01.2021 12:30 Zenit St. Petersburg
 4. ülkemize özgü bir yanılsama.

  evet, çevrenizdeki çocuklardan ( veya velilerinden ) ortalamasının 100, 99 küsür vs. olduğunu söyleyenleri duymuşsunuzdur. hatta öyle ki herhangi bir dersten ortalama zorlukta bir yazılı sınav yapılsa 100 üzerinden 50 puan alamayacak öğrenciler bile verilen 90 puana burun kıvırdı. bu yanılsamadaki en büyük pay, kendini ilk gerçek sınava ( pybs,lgs,tyt,ayt ve hatta okulda yapılan denemeler ) kadar rahat hissetmek isteyen, gerçeklerden kopmuş veya bu gerçeklerle yüzleşmeye üşenen velilerdir. bu dönem çoğu 50'lik öğrenciye "en az" 75, 80 verildi. bu yüksek notlara rağmen, öğretmenlerin bazıları bizzat veli tarafından ya da velinin şikayetiyle idareci tarafından arandı, öğretmenden izahat istendi. öğretmenler de adil notların değil şişirilmiş notların makbul olduğu bir ortamda notları şişirdi. bu durumdan memnun olan bir öğretmen olduğunu sanmıyorum ama talep tam olarak budur. bu süreçte öğretmenlerin ve idarecilerin eksiklikleri de vardır elbette ama bu başka bir tartışmanın konusu.

  23.01.2021 14:59 Colonel Hans Landa
 5. Sahte uçuş

  öylesine ders yapan öğretmenlerin öğrencilerin karne notlarını yükseltmesi...

  24.01.2021 10:02 huzur-I4
 6. kesinlikle gerçeği yansıtmayan süreçtir

  çocuklar doğru dürüst ne ders yaptı ne de anladı. nasıl hepsi takdir teşekkür alır ?

  şu an kayıp bir nesil oldu şu 1 yıl resmen

  25.01.2021 10:22 ulsgkc
 7. derse gelmeyenlerin dahi belli notların üstünde puan verilmesi sonucu ortaya çıkan gerçekçi olmayan yükseliştir. heralde eğitim tarihimizde ilktir bu kadar yüksek sayıda öğrencinin takdir ve teşekkür belgesi almaya hak kazandığı dönem.

  25.01.2021 11:54 ice.man
 8. derse gelmeyenlerin dahi belli notların üstünde puan verilmesi sonucu ortaya çıkan gerçekçi olmayan yükseliştir. heralde eğitim tarihimizde ilktir bu kadar yüksek sayıda öğrencinin takdir ve teşekkür belgesi almaya hak kazandığı dönem.

  25.01.2021 11:54 ice.man