1 2 3 4 5 6 7 8

otobüs yolculuğu anıları

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 'sayın yolcularımız.. ' diye anonsa geçen muavinin göz hapsine alındığı yolculuk türlerinden biri olan konu başlığıdır. Yolculuk uzadıkça koltuklar arasında bir ikram dayanışması başlar. yan taraftan bir teyze çantasından çıkardığı poşeti açarak bir poğaça ikram eder. hatta bu dayanışma bir süre sonra aile kütüğünü öğrenmeye kadar varabilecek samimi konulara gider. Yine meşhur delikanlı yakışıklı muavin dolaşmaya başlar ve çok hızlı ve seri bir ses tonuyla -çay,kahve,meşrubat,.. vs ne alırsınız? dediğinde bir an karar verememek de bu sevdaya dahil midir?... (gülücük)

   
 2. şu koltuğu kaldırabilir misiniz ya da şu televizyonun sesini kısar mısınız gibi tartışma çıkması an meselesi olan anıları da barındıran hatıralardır.

   
 3. boyumdan dolayı koltuklarda canımın çıktığı anılardır

   
 4. malum firma ile asla gerçekleşmemesi gereken bir durum -

   
 5. ayak kokusu altında gerçekleşebilecek ve buna önlem alınarak yapılması gereken yolculuktaki anılardır.

   
 6. yakinda yenisini ekleyeceğim kabus gibi anılarimdir.

   
 7. Yıl 2008 de başıma gelen durumdur.

  O zaman bilet bulmak zor yolculuk Uşaka iki arkadaş gidecek bir arkadaş bilet bulamadım ikili koltuğa üçüncü olarak oturayım dedi Afyon'a gidecek yani çok değil geriye kalan 1.5 saat 16 saat bizimle kabul ettik aldı bileti..

  Keşke bir o olsa fazla binen 54 kişilik tahribi 80 kişi var valizler koridor Allah'a emanet hemen sağ tarafımızda bir keş çocuk her molada çocuk uçmuş bir şekilde muavin getiriyor..

  Adana'da yolcu alacaklar daha ama o biletin 4talihlisi var milli piyangoya çekilişe gönderilecek..

  Bir ksri koca binecek yeni evlenmişler biz binmeyiz dedi kaptan da yeterince dolu sraba diye binmezsen binme demesi ile yola çıkması bir oldu..

  Otoban gişelerine geldik polis çevirmesi polis arabaya bindi kafa sayıyor 60dan sonra saymadi o binmeyen kadın savcı imiş..

  Bize koridorda kalanlar insin foto çekecek polis dedi 20 kişi indik otobanda yavaş yavaş gidiyoruz.. az bı ceza ile kurtuldu ama hangi akla mantık siz gidin az ileride alırız dedi biz nasıl indik hala anlamış değilim..(gülücük)

   
 8. ineceğin yeri unutup başka şehirde inmekte ayrı konu. arkadaşın birinin başına gelmişti, otobüste uyuyakalmış ve kendi şehrinin otobüsüne binmeyince, son şehre kadar gitmiş. tamam yolcu uyumuşta, muavin uyandırmaz mı?

  tanım : uzun yolculukların acı tatlı anıları.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.