1 2 3 4 5 6 7 8

Osman yüksel serdengecti

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Antalya akseki dogumlu yazar.

  3 mayis 1944 siyasi hareketine katildigi icin ankara dil tarih ve cografya fakultesinden atilmis tahliyesi sonrasi okula donmesine izin verilmeyince donemin milli egitim bakanina "yuksek makamin alcak vekiline" diye baslayan dilekce yazdigi icin yeniden hapsedien delifisek.

  Bagriyanik gazeteri ve serdengecti dergilerini cikarmistir. Adalet partiso antalya milletvekili secilmis aykiri soylemleri sonucu partiden ihrac edilmistir. Kravat takmadigi icin mecliste uyari almis adi kravatsiz milletvekiline cikmistir. Meclise kravatini beline baglayarak gelip yonetmelikte nereye baglanacagi yazilmiyor kravati taktim mevzuata uygundur demistir. Meclisin donen kapisina bakip "doneklik burda giriste basliyor" diyerek siyaseti ve siyasetciyi tiye alan bir muhaliftir. Sık sık hapse girmis cok istmesine ragmen cocugu olmamistir. Kaderin cilvesi esinin adida ismet oldugu icin " ne cektiysem bu ismetlerden cektim biri hurriyetimden biri zurruyetimden etti" dedigi rivayet olunur.

   
 2. Saidi Nursi nin oğlum dediği cumhuriyet ve atatürk düşmanı

   
 3. Said-i nursi e baglantisini ilk kez duydugum kisi. Bakin karistiriyor olmayasiniz.

   
 4. Said nursinin oglum dedigi kisiymis

   
  (Bkz: bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp)
 5. spoiler

  Bitlis in nurs köyünde dogan said i kürdi nin oglum dedigi 1923 düsmanı zat.

   
 6. cebeci'de evini kiralamaya gelen müşteriye evini şöyle methetmiş: ev çok merkezi bir yerde. camdan hastane manzaralı, balkondan hapishane, kapıdan çıktığında da mezarlığa bakar. zaten hayat da bu üçü arasından geçer

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.