1 2 3 4 5 6 7 8

önümüzden kara kedi geçmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. hayvanın bir yere gitmekte olduğunu gösteren durum

   
 2. gecenin bir yarısı, sakin ve sessiz bir şekilde.loş bir ışıkta bahçede otururken ,bir anda bir karanlığın üzerinize doğru hareket ettiği an 'kedididir kediiiii 'diyememe durumu.

   
 3. Hayvancagızın normal seyrinde giden hayatını, ondan ürktüğünü abartarak hissettirip hayvanı ürküten batıl inanclı ruh hastaları tarafından etkilemek suretiyle uydurulmuş bir safsata. Kedileri severim

   
 4. yüce allahın yarattığı bir varlığın bir yerden başka bir yere gitme durumudur.

  batıl inanç, hurafeden ibarettir lakin bazı din büyükleri şeytanların hayvan şekline bürünebildiğini ifade etmişlerdir. bu affedersiniz köpek de olur kedi de..

  matrix 1 de bu kara kedi olayı işlenmişler peşpeşe kara kedinin yanlarından geçmesini dejavu olarak nitelendiriyorlar bu da matrix de dalgalanmaya bir şeylerin değiştirildiğine işaret etmekteymiş..

  gülücük

   
  (Bkz: Matrix)(Bkz: kara kedi)
 5. kara kedinin uğursuzluk getireceği gibi bir hurafe.

   
 6. Hurafedir dediğim durum

  Napsın hayvan yolunda gidiyor işte

  (Gülücük)

   
 7. Cocukken nedense sacma spaan sekilde kendi sacimizi cekmemize sebep olan durum. Nasil bi sacmalikla kafamizi bulandirdilarsa artik, kara kedi görünce ya sac cekilir ya da 3 tane kus mu gorulmek zorundaydi oylr biseylerdi.

   
 8. batıl inançlara göre uğursuzluk getireceğine inanılır. halbuki zavallı kedinin hiçbir suçu yoktur ve hiçbir şeyden haberi yoktur. insanların kendisi hakkında böyle şeyler düşündüğünü bilseydi belki de 'varlığım batıyor mu size' derdi.

   
 9. saçımızı çekmemize sebep olan geçiş.

  çocukken kara kedi görünce ilk işimiz saçımızı çekmek olurdu. Eğer çekmezsek kel olacağımıza ya da kötü bir şeyin başımıza geleceğine inanırdık. bu batıl inanç nasıl hayatımıza girmiş bilmiyorum ama yıllarca buna inandık. yaş ilerledikçe bu hayvanında diğer kedilerden farkı olmadığını, tek farkının renginden kaynaklandığını anlamaya başladık. hadi biz anladık ama anlamayanlar var demek ki, çocukluk yıllarımızda bu düşünce bize empoze edilmiş. şöyle baktığımda hayatımızda çok fazla batıl inanç var ve bu da bizim için hep eksi.

   
  (Bkz: batıl inanç)(Bkz: hurafelere inanmak)
 10. saçma, batıl inançlardan birisidir. kara kedinin uğursuzluk getirdiği inancı ortaçağ ingiltere'sinde başlamış.o yıllarda evinde kedi besleyenler genellikle fakir ve yaşlı kadınlarmış.yine o dönemde avrupa'da büyücü,cadı inancı hızla artmış. siyah kedi besleyen bu kadınların kara büyü yaptıkları,siyah kedilerinin de geceleri şeytana dönüştüğü gibi paranoyalar üretilerek halk korkutulmuş. sonuç olarak cadılıkla ilişkilendirilen birçok yaşlı kadın ve kedisi yakılarak öldürülmüş. -nasıl akıl almaz bir cehaletse- fransa kralı 13.louis yasaklayana kadar bu korkunç uygulama devam etmiş.13.louis akıllı adammış, bir de 13 sayısı uğursuz derler.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.