1 2 3 4 5 6 7 8

kara kedi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. halk arasında uğursuz sayılır.

   
 2. bazı insanlar önünden kara kedi geçtiğinde kötü şeyler yaşayacağına inanırlar.

   
 3. bir yere gittiğinde sadece bir yere giden kedidir.

   
 4. bazi insanlar onlerinden kara kedi gectiginde kotu seyler yasayacaklarina inanmazlar.

  kara kediler, diger kedilere nazaran daha cooldurlarlar, cesurdurlar. zira onlerinden gectikleri zaman kotu seyler yasayacaklarini dusunen bazi insanlar onlardan kacar.

  hulasa, kediler guzeldir. hurafeler sacmadir.

   
 5. sadece tüyleri kapkara ve pırıl pırıl olan bir kedi çeşididir. Diğer anlatımlar batıldır da diyebiliriz.

   
 6. iki kişinin arasında bir anlaşmazlık olduğunda kullanılan deyim.

   
 7. aslında uğursuz olmayan, diğer kediler gibi uyumayı, yemeyi seven, mırlayan, okşanıldığı takdirde mutlu olan, bıyıklı, boncuk gözlü, yumuşacık, gayet normal bir kedidir. her türlü sevgiyi hak eder, ama belki de insanların ondan kaçması daha iyidir, en azından bu durum insanlardan gelecek zararı da önler.

   
 8. birçok bölgede uğursuz olarak kabul edilen, küçükken bu kediyi gördüğümüzde saçımızı çekmezsek kel olacağımıza inandığımız, sadece rengi itibariyle diğer kedilerden farkı olan, diğer hal ve tavırlarının diğer kedilerden farkı olmayan, kim uğursuz dediyse iftira atmış dediğim sevimli hayvan.

   
 9. kulaktan kulağa, nesilden nesile sürdürülen temelsiz inanışlardan olan batıl inançların da kümesinde yer alır bu kedi.

   
 10. Geceye kamufle olmasından kaynaklı dibinden geçse bile ruhunun duymayacagi anda gözgöze gelince şeytan görmüşe çevirdiği için sevilmeyen bahtsız gece renkli kedinin korkulanlari tarafından damgalanmasi ve sahip olduğu kötü ünvan .

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.