1 2 3 4 5 6 7 8

oğluna gelin olarak güzel kız arayan anne

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. torunlarının fiziksel olarak güzellik/yakışıklılık çıtasını yukarıya taşıma idealindeki annedir.

  oysa genlerdeki fiziksel iletimin tesadüfi, zeka geninin ise bebeklere anneden geçtiğine dair bilimsel açıklamalar var. bu bakımdan belki Osmanlı'nın da sonu olan alışkanlığı sürdürmekte inat eden teyzemizdir.

   
 2. önemli olan oğlunun iyi anlaşabileceği gelin bulabilmek olduğu için gelin adayının güzel olması olmazsa olmaz olmamalıdır.

   
 3. Gelin adayı için oğlu yerine annenin karar verdiğini anladığımız başlık.

   
 4. bilhassa üniversite ortamını, sosyal medyayı ve kızların yaşam tarzını görse güzel yerine sağlam kız arayacak olan annedir.

   
 5. Dominant anne tipidir. Bu tur evlilikler anne ile yapılır.

   
 6. tek şartı değilse yanlış yaptığını söyleyemeyeceğimiz annedir.

   
 7. anne için güzel görünen oğlu için güzel görünmeyebilir veya oğul için güzel görünen oğlan anasına güzel görünmeyebilir. çetrefilli işler. annemle benim konu özeli ve hayat genelinde görüşlerimiz uyuşmaz. ayrıca güzel kavramı geniş yelpazede değerlendirilmeli, sırf fizikte değil.

   
 8. Bakınız: güzel bir kızla evlenmezsen torunlara bakmam tehdidi ...

   
 9. kültürümüzde vardır bu uygulama.

  annelerin bekar çocukları için düğünlerde, komşu oturmalarında, hamamlarda... görmek beğenmek gibi bir dizi adetlerimiz vardır.

   
 10. İnsanlığın pek önemli olmadığı, ilkel bir kültürün insanıdır.

  İlkel kafalarda elle tutulup gözle görülen şeyler pek önemlidir.mülk, güzellik, gösteriş, takı, araba vs.

  Elle tutulur gözle görülür kulakla iştilir ne meziyeti varsa ona göre birine yönelinir.buralarda davulun dengi dengine olmalıdır, kompleksler iliklerin derinine öyle işlemiştir ki, kendinden aşağı gördüğü birini kendine zaten yakıştırmaz, kendince üstünlük özellikleri olan birine de zaten yaklaşamaz.

  İnsaniliğin önemli olduğu bir kültürün ferdi ise 'yüzü güzele bir günde doyulur da huyu güzele bir ömür doyulmaz'gibi telkinlerle doğruyu bulmaya çalışır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam