1 2 3 4 5 6 7 8

nevruz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Farşça kökenli olup "yeni gün" anlamındadır.

   
 2. Eski çağlardan bugüne dek baharın gelişini simgelediğine inanılan gun. New ve ruz kelimeleri insanlığın ortak atalarına da işaret ediyor ayrıca.

   
 3. Baharın gelişi olarak adlandırılsa da terörün gelişi olarak algılanan Bayram.

   
  (Bkz: bayram)
 4. orta asyadan balkanlara kadar çok geniş bir coğrafyada ki ulusların kendi kültürel gelenekleriyle baharın gelişini kutladıkları bayram

   
 5. Her sene bugün halkinda bir olay cikacakmi acaba diyebebeklediği son bir kaç yildir bu tur olaylarin yasanmadigi bahar bayrami

   
 6. bu gün Diyarbakır daki kutlamaların kaynağı, özellikle bölge halkının her daim özgürlük ve demokrasi söylemlerinin ardından bu günkü basın temsilcilerinin aletlerine el konulması nerede özgürlük diye sorulmasına neden olan konudur..

   
 7. peygamber efendimizin de yasakladığı mecusi bayramı

   
 8. bahar pikniği olarak bilinen bayram.

   
 9. Cenin pozisyonunda bir an önce geçmesini bekledigim geleneksel kabus günü. Bu sene de kazasız belasiz, zararsiz hasarsız atlatilsin inşallah ve mümkünse bir daha hiç kutlanmasin.

   
 10. orta asya'da asırlardan beri kutlanan, hassaten türk bayramı diyebileceğimiz bir bayram, ayrıca baharda açan bir çiçeğin de ismidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam