1 2 3 4 5 6 7 8

marketten alınan poşetleri çöp poşeti olarak kullanmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yurt dışında alışveriş sırasında kese kağıdı kullanılmasından dolayı hali hazırda para ile satılan poşetlerin ülkemizde bol bol alınması sonucu çöp poşeti kullanılması durumudur.

   
 2. marketten fazla fazla alınmasına neden olan durumdur. hazır çöp poşetine para vermem diyenler için stoklama sebebidir.fakat bu hareketin bim'de yapılması pek kolay değildir. Çünkü görevli aldıklarınızı kafasında tartar ve ona göre hakkınız olan poşeti verir.

   
 3. çöp poşeti fiyatlarını gördükten sonra israf olmaması için de yapılmasının normal olduğunu düşündüğüm kullanım şekli. herkes keşke böyle bir şeyler için alternatif kullanım yeri bulsa dedirten durum.

   
 4. market poşetlerinin çevreye verdiği zarar düşünüldüğünde varlıkları bile ciddi sorun teşkil ederken hem market poşetleri hem çöp poşetleri fazlalık gelir gözümüze. çöp olacak torbanın içini çöple doldurup atmak durumu.

   
 5. çöpe atılacak poşetlerin çöp poşeti olarak değerlendirilmesi durumudur. gayet de mantıklıdır. bu durumdan dolayı,kurnaz yurdum insanı bir sakıza bile poşet almaya çabalarken market yöneticileri onlardan daha kurnaz davranıp alışverişe göre adetli poşet vermeye başlamışlardır.

   
 6. sonradan sonraya bim'in konuya uyanarak poşetleri sayıyla vermesine sebep olan tutum şeklidir. kasiyerlerin bir bakışta alışveriş sepetine/arabasına göz atıp kaç adet poşet sarf edileceğini çözümlemesi de takdire şâyandır hani.

   
 7. insanların evlerinde çöpleri atmak için ayrı bir çöp poşeti maliyeti çıkmasın diye marketlerden elde ettiği ve çöpleri doldurdukca konteynıra tıpış tıpış gidip çöplerini attığı poşetlerdir.

   
 8. türk kadınının üstün zekası sayesinde tasarruf etme yöntemlerinden biri. normal şartlarda zaten bu poşetler çöpe gidecek, hiç değilse işe yarasın, içi boş gitmesin diye yapılan hareket.

   
 9. artık yapılmayan eylem. yirmi beş kuruş vererek aldığım poşeti çöpe atamam. ayrıca uzun zamandır poşet almayı bıraktım. bez çantalarla alışverişimi yapıyorum. çöpleri de meyve sebze poşetleriyle atıyorum.

   
 10. severek yaptığım eylemlerdendir. süpermarketlerden alışveriş sonrasında aldığım poşetleri evde boşalttıktan sonra, katlayarak bir torbada biriktiririm ve oradan çöp kovasına takarım.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.