1 2 3 4 5 6 7 8

la havle vela kuvvete

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Güç ve kuvvet Allah'tandır. O'nun yardım ve dilemesi olmadan iyi-kötü hiç bir şeyin cereyan etmez.

  Hani bazen bir şey duyarsın görürsün ya sıkılırsın ya işte o an bu kelime veya duayı söyleme ihtiyacı duyarsın. Darlığa, sıkıntıya, belaya, musibete kaldığında da söylenir bu dua.

  Hz. Peygamber ( s.a.s ), hz. Ali efendimize şöyle buyurmuşlar:

  -ya ali!! Her ne zaman bir darlığa ve sıkıntıya düşersen, bir bela ve müsibete değersen şöyle dua et.

  Bismillahirrahmanirrahim

  vela havle vela kuvvete illa billahil'aliyyil'aziym.

   
 2. başına "Sübhânallahi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallahü vallâhü ekber" duasını da eklenirse biiznillah daha etkili olacak duadır.

  sıkça ve bolca okunması tavsiye olunur

   
 3. manası:

  bismillahirrahmanirrahim.çok yüce ve çok büyük ALLAH'IN himayesine sığınmaktran ve o'nun yüce kudretinden yardım dilemekten başka amacım yoktur.o'ndan başka kuvvet ve kudret sahibi yoktur.o'na dayandım.o'na güvendim..

  olan, her sıkıntısında şüphesiz o'nun yardımına inanan biz kulların, her okuduğunda gönül genişliği ve huzur ile buluştuğu dua.

  allahım her okuyana sabır ve güven nasip etsin.amin

   
 4. bol bol okunması tavsiye edilen dua. özellikle sıkıntı anlarında okunduğu zaman, rabbinin yanında olduğunu hissetmen ve daha fazla sarılmana yardımcı olacak dualardan biridir. yer gök dua ile ayakta durur demişler.

   
 5. sık sık başvurduğumuz kurtarıcı kelimeler. nedense insanın içine huzur ve kötü gelişen olaylara karşı tahammül gücü veriyor. tılsımlı gibi.

   
 6. Cennetin, ayakları altında olduğu herkesçe kabul gören biricik hatunlar - annelik unvanının hakkını verebilenler- tarafından telaffuz edildiği an oluşan, teyakkuzda olunması gerektiğini gösteren bombastik siren sesi.

  Arkasından terliğin eşlik etmesi an meselesi...

  Kapı arkası, siper alanı olmaya çok müsait.

   
 7. Tam kötü bir kelime söylenecek anda doğru yolu bulup Allaha sığınma sözü:)) La havle beni günaha sokma be yaaa:)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam