1 2 3 4 5 6 7 8

kırmızı ışıkta iki kez geçenin ehliyetinin alıkonması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. içişleri bakanı Süleyman soylunun yürürlüğe gireceğini açıkladığı uygulama.

   
 2. ilkin günahı olmaz anlayışıyla alınan karar.çok doğru bir karar,mesela adam öldürüldüğünde de insana ikinci bir şans verilmesi lazım.ikincide de öldürürse ceza almalı.

   
  (Bkz: ironi)
 3. kırmızı ışıkta geçenin değilde neden ikinci kez geçenin diye kendi kendime sorduğum sorunun cevabını bulamadığım yakında gerçekleşmesi düşünülen uygulamadır.daha başlamadan sulandırıldığına göre başladıktan sonra yılda 2 keze daha sonra ayda 2 keze daha sonra haftada 2 keze daha sonra günde 2 keze sonrasında da saatte 2 kez olması muhtemeldir.

   
 4. cezaların caydırıcı olması adına yapılması düşünülen uygulama.

   
 5. trafik cezalarının caydırıcılığının yeterli olmaması sebebiyle, daha ağır bir cezai işlem uygulanacağını gösteren karar.

  maalesef pek trafik lambalarını taktığımız yok, cezamı öder yine de geçerim mantığıyla hareket etmenin sonucu olarak ortaya çıkan durum. şimdi sürücüler buna nasıl bir çözüm bulurlar acaba, diye düşünmeden edemedim.

  arabasına güvenen bir kadın vardı ya, onun içinde emniyet kemeri takmayanlara da böyle bir ceza getirilmeli, hatta yasak olduğu halde yolcu otobüsünde sigara içen kişiye, hız sınırı olduğu halde hız sınırını aşan kişiye vs. bu liste uzar da uzar.

  küçük yaşlarda alamadığımız eğitimi, bize cezalarla öğretmeye çalışan bir sistem var. bu sistem ne kadar caydırıcı olacak, kimse tarafından bilinmiyor. tamam ceza uygulanması gereken yerde uygulanacak ama sen küçük yaşlarda insanlara trafik eğitimi vermezsen, bilinçli bir nesil için çaba sarfetmezsen, bu tarz kararların bile ti'ye alınır.

  yine konu eğitimin önemine geldi ama hangi eğitim sistemi, bu da ayrı bir tartışma konusu. gelişimini tam olarak tamamlayamamış bir ülke olarak sürekli bir değişim içerisindeyiz ve deneme yanılma yöntemiyle hareket ediyoruz. bu da kimseye bir artı vermiyor. yalnız biz gelişmiş bir ülkeydik demi. pardon bunu unutarak yaptım yorumlarımı.

  affola.

   
  (Bkz: eğitim)(Bkz: altımda range rover var emniyet kemeri takmam gereksiz)
 6. Bakanın oğlu, vekilin kızı diyerek insanlar kayrılacağı için, sadece sıradan vatandaşa -kısacası dayısı olmayanlara- uygulanacağını düşündüğüm uygulama. hakim ve savcılar da 2 kez kırmızı ışık ihlali yaptı diyelim mesela, el konulacak mı ehliyetlerine? Bizim sorunumuz kurallar değil. Kural ihlalinde yaptırımların kişiye göre uygulanması. Ayrıca dipnot: Bu ülkede sürücüler yayalara yol verir, kırmızı ışıkta da kesinlikle geçmez(!) Olsa olsa sarı ışıktır o.

   
 7. herkes için uygulanacaksa iyidir. bundan sonra kırmızıda geçmeyiz (hahahah)

   
 8. darısı kişi farketmeksizin alkollü araç kullananlara dedirten uygulama.

   
 9. güzel bir ceza. peki ehliyet iade edilince üçüncü kez geçerse ehliyetinin komple iptal edilmesini takip etmesinin de hazırlığı olsa ne güzel olur. alkollü sürücünün ise ilk defada bir daha verilmemek üzere ehliyeti iptal edilmeli.

   
 10. gitti benim ehliyet o zaman dediğim uygulama

  şaka şaka güzel bir uygulama bence de

  çünkü kazaların en çok olduğu yerler trafik ışıklarının olduğu bölgelerdir

  kırmızı ışık ihlalleri had safhada

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.