1 2 3 4 5 6 7 8

eğitim

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Genelde alan insanın kendine gerekli veya gereksiz işe yarar yada yaramaz yeni şeyler kattığı bilgilerdir.

  Ülkemizde gördüğü değer çok tartışmalı olan genelde iş bulabilmeye endeksli olarak alınan bir kesmin askerliği kısaltmak için aldığı genelde insanın en güzel yıllarının geçtiği sistemdir.

   
 2. bilgi+görgü.

   
 3. ülkemizde bir türlü ilerlemeyen sistem. en son üzüm, süt ve tablet dağıtımı ile tüm sorunların çözüleceği düşünülüyor, umarız yanılırız.

   
  (Bkz: eğitim sistemi)
 4. Dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silahtır.

   
 5. Kalıcı davranış değişikliğidir.Genelde 18 yaşına kadar olur bundan sonra adama eğitim değil öğretim verilir. Yani üniversiteye giden adama oturmasını kalkmasını sabah günaydın demesini okulda öğretmezler...

   
 6. milletimizde genel olarak pek bulunmayan.

   
 7. Doğumdan itibaren ailede başlayan davranıs değişikliği.ailede eğitim almadan okula gelen ögrenciye ancak belli kurallari verebilir -ki alırsa- bazı bilgileri öğretebilirsiniz.o yuzden avrupada olduğu gibi ülkemizde de 3 yaş zorunluluğu getirilmeli.

   
 8. 12 yıllık zorunlu eğitim ardından insanların bir meslek öğrenemediği boş boş sokaklarda gezmeyi sağlayan eğitim. Öğrenilen bilgiler nedense günlük hayatta hiç bir işe yaramıyor. Ezberci eğitim.

   
 9. donanımlı birey yetiştirme.

  Kurtarıcılara gerek kalmaması.

  Herkesin ayrı ayrı kahramana dönüşmesi.

   
 10. sürekli her yeni nesille birlikte başa sarılması gereken, emek isteyen durumlar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam