1 2 3 4 5 6 7 8

ella_naz

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

86 entry 2 konu hiç puanı yok
10.07.2019 16:34 son işlem tarihi takip etme takip et

yalnızlığı seven insan

Tek başınalığı seviyorsa ve dozunda yaşıyorsa makbul insandır. Yalnızlık başka bir şey, kimi zaman hazin... Cenazeni kaldırmak için bile insan lazım insana, hangi yalnızlık, neyin sevgisi bu?

01.07.2018 22:54
 1. torpilli insan profili

  Genel olarak bu topraklarda yaşayan insan profili. Kendisi kayrılınca hak etti,Allah razı olsun falanca kişi işini halletti; herkes yapıyor, başkası yapınca da... say sayabildiğin kadar. İşin tuhafı bu profil torpili deneyip beceremeyince de ; "Allah nasip etmedi yeaa çok şükür kul hakkı yemeyi" diyecek kadar da müslüman(!)

   
 2. kadına bayan diyen yazar

  "bay-bayan" ünvan sıfatıdır. Bay-bayan Öztürk gibi

  "Kadın/erkek" isimdir, cinsiyet belirtir. Kimliğinizde yazdığı gibi.

  Dil yaşayan bir olgudur ve gelecek nesillere insanlar vasıtasıyla aktarılır. Şimdi siz aradaki basit ayrımı yapamıyor ya da önemsemiyor olabilirsiniz ama gerçek bu.

   
 3. modern insanın en büyük sorunları

  Doğrusu "Modern insanın en büyük sorunu" ya da "modern insanın en büyük sorunlarından biri" olması gereken başlık. "En" geldiği sıfata, zarfa üstünlük derecesi kadar.

  "Çiçeklerin en güzeli papatyadır."

  "Dünyanın en güzel şehirlerinden biri İstanbul'dur." gibi.

  uzun lafın kısası başlık yanlış. Yaşasın tam bağımsız Türkçe sevdalıları/delileri...Gülümsedim.

   
 4. buket aydın'ın kanal d ana haber bülteni'ne geri dönmesi

  Bir nevi med cezir. Sırtı ne kadar sağlam, "hamili kart yakınımdır" referansı ne kadar iş bitirici ise demek ki...Daha fazlasını yazmak istemiyorum. bu kadın için ellerini yormaya değmez.

   
 5. Mariam Kavakçı'nın Cumhurbaşkanı danışmanı olması

  İktidar yardakçıları tarafından uzun uzun açıklaması yapılacak olay. İyi ki müslümansınız, Teoriniz zehir gibi, bu dünyada iyi satıyorsunuz; pratiğiniz dilerim o yediğiniz haklar zehir zıkkım olsun ahirette. Durmak yok, minareyi çalmaya ve kılıfını her daim uydurmaya devam...