Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/kaldirim-tasinin-altina-biriken-su/2.sayfa
Yazdırılma Tarihi : 17 Mayıs 2021 Pazartesi 15:40

kaldırım taşının altına biriken su

 

 1. kaldırıma bastığın anda sana anında dönüş yapan bir yapısı olan su.

  belediyenin zamanında müdahil olmadığı ve kış aylarında bizim yani halkın karşısına çıkan mayın tarlası gibi taşlardır. yürürken bazen hangisinin patlayacağını bilemezsin. ancak bastığın zaman üzerine gelen çamurlu su sayesinde kendine gelirsin. belediyeye de bir kızarsın ama bu asla ilk olmayacaktır. yağmur yağdığı ya da kar suları eridiği zamanlarda hep bu anı yaşayacaksındır.

  bu sebeple en güzeli yolda yürümek, kaldırımı hiç muhatap almamak. Ondan sonra şuranın halkı kaldırımda yürümüyor diye soğuk şakalar yapmaya başlarlar. doğru kaldırım var da biz mi yürümüyoruz. Birde şehrine uygun olmayan bir kaldırım taşının üzerinde yürümeye çalışmak nedir bilir misiniz? Yürümek kelimesi yanlış oldu yürüyememek. Kaç kişi düşüp belini kafasını kırdı. Tabi hiç haberiniz yok. (sitemli emoji)

  (Bkz: kaldırım)(Bkz: kaldırım taşı)
  07.11.2019 16:02 **sude**
 2. ilgili belediyenin iyi çalışmadığı, altyapısının da bakım onarıma acil ihtiyaç duyduğu anlamına gelir.

  huzurla kaldırımda yürürken, haraketli ve bir şekilde yerinden çıkmış taşa -altında ne olduğunu bilmeden- basmak suretiyle, o taşın altından çamurlu suyun üzerinize fışkırması kadar sinir bozucu başka ne olabilir diye düşündüren başlık.

  neden bu alanda belediyelerimizin özel çalışmaları olmaz, o tür arızaların tespiti ve sonrasında tamir bakımı derhal yapılmaz diye de düşünüp üzüntü duyduğumuz konu.

  16.01.2021 22:31 kabare