1 2 3 4 5 6 7 8

kahve kokusu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. üçü bir arada, ikisi bir arada, nescafe gibi türleri saymazsak türk kahvesinin hem pişmeden önce hem de içme aşamasında insanı etkileyen, baş ağrısına bile iyi geldiğini düşündüğüm koku..

   
 2. kahvenin ısıyla ortaya çıkan davetkar ve ağırbaşlı kokusudur,bir fincana kırk yıllık hatır bağlanmasında bu kokununda payı vardır.

   
 3. parfüm denerken belli bir kokuya alışmış burnu nötürlemek için koklanandır. bir bilimsel araştırmaya göre ise sabah saatlerinde güne kahve koklayarak başlamak en az kahve içmiş kadar etkili oluyormuş.

   
 4. sevilen bir insanla içerken ve tadına doyulmayan bir sohbetin güzelliği ile kendinden geçerken daha fazla hissedilecek olan kokusudur.sıcak bir sohbet, yüzde gülümsemeler ve kahve kokusu...daha ne ister ki insan?

   
 5. çarşıdan geçerken diğer kokuların tamamını bastıran ve insanı rahatlatan nadide koku

   
 6. her gün kokusunu almadan kendime gelemediğim kokudur. onu da 3-5 kere almalıyım ki, iyi hissedebileyim. keskin, kendine özgü hoş bir kokudur. piştikten sonra bu koku daha çok yumuşar. keskinliğini kaybeder. ancak 100 derece su yerine 80-90 derece suda yanmayan bir kokuya sahip olursunuz.

   
 7. yeni kavrulmuş kahve ise insana misler gibi kokup kahve içme isteği uyandıran eşsiz kokudur.

   
 8. kırk yıl çağrışım yaptıracak anılar dizisinin kapısı...

   
 9. aram çok iyi olmadığından dolayı hiç hazzetmediğim kokudur.

   
 10. çok fazla içmeyi sevmesem de, pişerken ortaya çıkan mis kokusu ile insanı cezbeden tarif edilemeyen koku.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.