1 2 3 4 5 6 7 8

işkur'un iş ilanı mesajları

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. işkur'a kayıt olan kişilere, mesleğini falan ayırt etmeden gönderilen iş ilanı mesajları.

  işkur'a bir sebepten dolayı kayıt oldum ve öyle mesajlar geliyor ki; benimle sanırım dalga geçiyor bunlar demeye başladım.

  mesela; aşçı yamağı aranıyor, şoför aranıyor, çocuk gelişim uzmanı aranıyor vs. ben işkura bütün bilgilerimi verdim ve bana neden bunlar geliyor diye bakıp duruyorum. kendi işimle alakalı bir ilan gelmedi. akaryakıt istasyonuna bayan pompacı aranıyor diye ilan geliyor ama muhasebeci aranıyor diye gelmiyor. hatta çalıştığım şirkete muhasebeci aranıyordu, onun mesajı geldi bana. insan kaynaklarını arayıp muhasebeci aranıyormuş, beni alın dedim artık. gelmiyor dedim ama bir tane gelmiş. (gülücük)

  hatta bir arkadaşla konuştuk bu konuyu ve dedi ki; sana yine iyi iş ilanları gelmiş, bana kamyon şoförü aranıyor diye geldi, dedi. tabi ki ben şok. çünkü arkadaş kadın ve kamyon şoförü aranıyor diye mesaj geliyor. gülsek mi ağlasak mı bilmiyorum. allah'tan işim varda sadece dalga geçiyor ve gülüyoruz ama olmayanlara da bu mesajlar gidiyor. trajikomik bir durum.

   
  (Bkz: işkur)
 2. an itibariyle özel bir kreşte anaokulu öğretmeni alınacaktır şeklinde gelen mesajdır. ben bilgilerimi verirken sanırım; diplomam olmasa bile her işi yaparım, görev adamıyım falan gibi şeyler söyledim galiba. ya da memur kafasına göre bir güzelleme yapmış. (gülücük)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.