1 2 3 4 5 6 7 8

intihar edip ölmeyenler adam öldürmeye tam teşebbüsten yargılanı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. cevabı hayır olan sorudur. Neden hayır olduğunu bilmiyorum . Hiçbir ceza kanununda suç olarak tanımlanmamış.

   
 2. Mağdur ve fail kendi sıfatında birleşiyor; etik ve dini konuları bir kenara bırakırsak yaşamını geliştirmek ve sonlandırmak da kişinin kendi iradesinde olduğundan; bu fiille bir başka mağdura da doğrudan zarar verilmediğinden (sevdiklerinin dolaylı zararını ayrı tutuyorum) yargılama yapılabilmesi imkan dahilinde değildir.

  Ancak şu dünyada her ne olursa olsun kıymetli bir yaşamdan vazgeçmeyi düşünmemeli insan. Her gün ayrı bir mucize ayrı bir şans. Kim ve ne ile karşılaşacağınız, hangi derdinizin biteceği hangi olumlu olayın hayatınıza güneş gibi doğacağını bilemezsiniz. Hayat bittikten sonra sadece sürekli uyku halinde olduğunuzu düşünün. Mücadeleyi bırakmayın, gerekirse utanma sıkılma olmadan profesyonel yardım alın. İnsan kendi kendine yeter ve yaşamak nefes almak için mutlaka bir sebep bulur. Gerekirse nefes alamayacağınızı düşündüğünüz olay kişi yer her ne varsa uzaklaşın tamamen yeni bir sayfa açın, biliyorum maddi boyutu da var bu işin ama yardım isteyen herkese el uzatacak kadar da geniş gönüllüdür insanlık...

   
 3. Çok saçma bir yargılama olurdu. Çatıya ya da köprüye çıkan bir insanı kurtarmak için çabala, sonrada neden kendini köprüden atmadın bizi dinledin diye yargıla. Mantığa uyan bir davranış şekli değil.

   
 4. Bir kişi aynı suçun hem faili hem mağduru olamadığından yapılmayan yargılamadır. Hukuk kurallarını bir kenara bırakırsak intihara teşebbüs etmiş kişiyi bu karara iten nedenleri ortadan kaldırmaya çalışmak lazım.

  Ayrıca yargılanacağını bildiğinden kişinin intihar kararı daha da kuvvetlenebilir...

   
 5. o zaman şunu sorayım intihar edip ölmeyen hamile bir kadın adam öldürmeye tam teşebbüsten yargılanabilir mi ?

  Bir başkasından ( atıyorum ötenazi amacıyla bir hekimden ) kendi rızası ve iradesiyle yaşamına son verilmesi talebinde bulunan kişi olay tam teşebbüs derecesinde kalırsa, asli maddi fail yanında atıyorum azmettiren olarak yargılanabilir mi ?

  diyerek uzatabileceğim başlıktır.

   
 6. vallahi o kadar saçma şeyler duyuyoruz ki bunu da yaparlarsa şaşırmam dediğim durum...ne yazık ki ülkemizde adaletin terazisi şaştı içeride olması gerekenler dışarıda dışarıda olması gerekenler içeride...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.