1 2 3 4 5 6 7 8

ExpertE

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

26 entry hiç konu açmadı hiç puanı yok
04.12.2020 13:21 son işlem tarihi takip etme takip et

intihar edip ölmeyenler adam öldürmeye tam teşebbüsten yargılanı

Mağdur ve fail kendi sıfatında birleşiyor; etik ve dini konuları bir kenara bırakırsak yaşamını geliştirmek ve sonlandırmak da kişinin kendi iradesinde olduğundan; bu fiille bir başka mağdura da doğrudan zarar verilmediğinden (sevdiklerinin dolaylı zararını ayrı tutuyorum) yargılama yapılabilmesi imkan dahilinde değildir.

Ancak şu dünyada her ne olursa olsun kıymetli bir yaşamdan vazgeçmeyi düşünmemeli insan. Her gün ayrı bir mucize ayrı bir şans. Kim ve ne ile karşılaşacağınız, hangi derdinizin biteceği hangi olumlu olayın hayatınıza güneş gibi doğacağını bilemezsiniz. Hayat bittikten sonra sadece sürekli uyku halinde olduğunuzu düşünün. Mücadeleyi bırakmayın, gerekirse utanma sıkılma olmadan profesyonel yardım alın. İnsan kendi kendine yeter ve yaşamak nefes almak için mutlaka bir sebep bulur. Gerekirse nefes alamayacağınızı düşündüğünüz olay kişi yer her ne varsa uzaklaşın tamamen yeni bir sayfa açın, biliyorum maddi boyutu da var bu işin ama yardım isteyen herkese el uzatacak kadar da geniş gönüllüdür insanlık...

04.12.2020 13:00
 1. Şarkıcı yaşar

  Gitar ve ses uyumunu kendinde toplayan 90-2000'ler müziğine de damga vuran; ufak yaşlardayken konsere ilk gittiğim sanatçılardan biri olan değerli bir müzisyendir. Daha çok görmek isteriz ama şu aralar pek gündemde değil.

  Gel Benimle, Kumralım, Aldanırım ilk 3'üm diyebilirim...

   
 2. soru çözmek

  Konu çalışmak ile arasında kaldığımda hep arkada bıraktığımdır. Ama nedense soru bankaları bitiren nice arkadaşlarım genelde tüm konuları bitirmekten soru çözmeye vakit bulamayan benim arkamda hemen her sınavda nal toplamışlardır.

  Bazı özellikli (soru türlerinin mutlaka bilinmesi gereken) formattaki sınavlar ile matematiksel konudaki sınavlar haricinde vaktiniz varsa soru bankası değil konu hakkındaki güncel bilgileri derleyen kitapları bitiriniz.

   
 3. panço

  Kilolu hanımların tercih etmemesi gerektiği, aksi durumda battaniyeye sarılmış kitle gibi göründükleri rahat bir koruyucu kadın kıyafeti.

  Desen, renk uyumu ve zarif olanları ciddi bir hava katar. Ayrıca bu isimde bir çocuk giyim markası da vardır ki muadillerinden az tuzlu olsa da kalitesi belirgin güzel ürünler çıkarırlar.

   
 4. kısıtlamalar sayesinde pandemiden kurtulacağımızı sanan insan

  Zamanında 2-4 hafta tam kapanmanın şuan yarım yamalak kapanıp açılmalarla allak bullak olan durumdan çok daha iyi olduğunu isabetli şekilde düşünen rasyonel insandır. Ama sanırım artık çok geç...

   
 5. kahve kokusu

  Benim için çaydan önce gelen bir içecek olduğu ve buna çoğu insanın şaşırdığı için bu kokuya hayranlığımın da algılanmasını beklemeyeceğim.

  Enfeslik, huzur, kendine gelme, hayattan keyif alma bileşkesidir.

  Müptelası iseniz türlerini, ülkesel kombinasyonlarını vs mutlaka deneyin veya barista bir arkadaş edinin :)