1 2 3 4 5 6 7 8

r.diyojen

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

25 entry hiç konu açmadı hiç puanı yok
08.02.2021 23:00 son işlem tarihi takip etme takip et

kabak tatlısının çok ta tatlı olmaması

Kabağın cinsine ve yapımına göre değişen bir özelliği vardır. Kronik diyabet hastası olmama rağmen hayır diyemediğim tatlıdır.

15.12.2020 00:07
 1. Bu dünyayı özetleyen en sahici cümle

  Bâki kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş.

   
 2. üniversitelerin ne zaman açılacağı sorunsalı

  Bu sene açılması mümkün olmayan durumdur. Şöyle ki, ülke içinde büyük bir hareketliliğe sebep olacağı gibi öğrencilerin barınma sorunu da ortaya çıkacaktır. Hele bir de son sınıf olup mezuniyetine 2-3 ay kalmış öğrenciye hadi derse gel demek daha büyük ihlale sebep olacaktır.

   
 3. banyo fayanslarının büyük bir gürültüyle kopması

  Türk Borçlar Kanunu buna "kötü ifa" der.

   
 4. kamu görevlileri veya memurlar arasındaki ücret adaletsizliği

  Özel sektör ile paralel olması gereken durum. Şöyle ki, özel sektörde aranan meslekler kamuda da yüksek ücret almalı. Mesela özel sektörde her mühendis eşit ücret almaz. Yazılım mühendisiyle su ürünleri mühendisini aynı tutamazsın, birisinde çok fazla aday vardır, diğerinde şirkete getirisi yüksektir. Özel liselerde öğretmenler arasında da böyledir. Ama kamuda her branş öğretmeni aynı ücreti alır.

  Akademisyenlerde de böyledir, anadolu'nun bir ilçesinde çoğu kontenjanı boş olan bir işletme bölümü öğretim üyesiyle büyük illerde ki eğitimi daha zor olan bölümlerde ki öğretim üyeleri aynı zam ve tazminatları almamalıdır. Hatta küçük illerde ki akademisyenler geliştirme ödeneğini daha yüksek alır.

  Adaletsizlik herkese aynı ücreti vermekle çözülmez. Kamuya çok faydası olana çok, az faydası olana az maaş/ücret ödenmelidir.

   
 5. mevsimlerin yeniden belirlenmesi

  Bugünkü havayı düşündüğümde katıldığım bir başlık. İklimler değişiyor, dünya değişiyor.