1 2 3 4 5 6 7 8

ilişkiyi bitirmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bitirecek kişi tarafından çok daha öncesinden kararı verilmiş ve sadece karşı tarafa bunu aktarması kalmış olan, ayrılığın başlaması durumu.

   
 2. kimisi için bayramken kimisine çok koyan eylem.

   
 3. genelde erkekler tarafından ' sen daha iyilerine layıksın' ' ben seni üzmek istemiyorum' gibi sözler ile kızların akıl dengesini karıştırıp, ruh halini bozup ayrılık sözleri eşliğinde yolunu ayırma eylemidir. başımdan geçmiştir şahidim !

   
 4. Son'a gelmek..

   
 5. taraflar arasındaki sözleşmenin feshedilmesi ile gerçekleşen durum.

   
 6. iletişimi koparmaktır. bir nevi kayıptır. arkadaş veya sevgili sıfatıyla muhatap olduğunuz kişinin hayatınızdan çıkmasıdır veya kendi hür iradenizle aldığınız karar doğrultusunda tek taraflı fesh tir.

  niteliğine göre bazı ilişkiler, otuzundan sonra diş kaybı gibidir ki, duygusal manada giderek törpülendiğinizden ve işlevsel olarak yokluğunun yeri kolayca dolduralabilecek olduğundan üzülmeyip hemen belli bir bedel karşılığında yerine porselenini yaptırabilirsiniz. eski çiğneme tadını alamasanız bile görünümü şıktır.

  kavram farkı bu aşamada su yüzüne çıkar beyinsizler(!) için. algıları açık kendini bilen uyanık insan başından karşısındaki insanın verdiği olumsuz sinyallerin farkına varır çünkü. his kaybı edinilen tecrübelerin bileşkesidir bir manada. anne - çocuk ilişkisi dışında kayıtsız koşulsuz bir sevgi alışverişi daha yoktur. eğer bunu koşulsuz bir şekilde önüme gelene dağıtırım paylaşırım diyorsan daha hiçbir şey kaybetmemişsin demektir.

  acı kayıplarımız, şefkat, anlayış ve empati kaybı. yerine yerleşen anlamsız histerik, nevrotik, arabesk komplike duygular.

  bu durumda kendinle yapacağın anlaşma şudur, evet ben bu insanı her şeyiyle kabulleniyorum onaylıyorum fakat benim sınırlarımı ihlal edemez. işte bunun içinde, alınan sinyaller doğrultusunda kendi sınırlarının tam tamına tanımını kendine yapmak zorundasın.

  sanırım ilişkilerin kilit noktası budur.

   
 7. Belki gerekendir ama bazen cesaret edilemeyendir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.