1 2 3 4 5 6 7 8

Maximus1980

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

34 entry hiç konu açmadı hiç puanı yok
15.04.2018 12:16 son işlem tarihi takip etme takip et

deneme sınavı

surekli ayni kararlilikla girip cikilan ve sinir bozucu bi sessizlikle yapilandir. adinin deneme olmasi denenebilir olmasindandir. kazanamasaniz da onemli degildir cunku burdaki amac denemektir. ho$, kazanilsa da elinize bi $ey gecmeyecektir ya..

ulvi gorevi; karar mekanizmasini iknaya mahkum etmektir.. sana kartlarini actiracak, hayallerinizi sinirlatacaktir. evet, belki buyuk hayallerin buyuk uzuntuleri ya$anmayacak, boyutlari hep kucuk kalacak. yahut akan gozyasin hep daha az, gecen uykusuz geceler hep 3 daha eksik olacak.

o buyuk sinava girmeden defalar defalar defalarca takilip dusecek, kalkip tekrar deneyeceksin. guclu mu yapacak? evet; her du$u$ daha az canini yakacak, daha az uzecek. daha az soyleneceksin. bu kadar mi.. asla! daha az gulecek, daha az konusacak ve cok daha az insan icine cikicaksin. evet bak du$meyi ogrendin. artik uzulmuyor, gulmuyorsun. bi kayadan daha sertsin, hazirsin..

sinirlarinin bunlar, yine sen bilirsin sinavı....

19.01.2018 22:44
 1. memurlar net sözlüğün geleceği

  beta versionu: sen düsün, sen yaz..

  alpha versionu: sen sadece düsün, sözlük kendi yazsin..

  alpha plus versionu: sözlük kendi düsünsün, kendi yazsin..

  bu böyle gider.....

   
 2. Savaş

  insanoğlunun yaradılışında var olan bir gerçeklik... bitmek tükenmek bilmeyen hırsın sonucu... savaşın aslında insanlıktan uzak bir davranış olduğunun bilincinde olup insanlığı sözde insan geçinen hayvanların vahşetinden korumak uğruna yapıldığında dünyadaki en şerefli davranışlardan birisi haline gelebilen olgu...

   
 3. uykunun tutmaması

  sıcaktan oldu mu bir de tadından ayrı yenmez. yatakta manyak manyak hareketler yapmanıza sebep olur, mesela yastığı iki dakikada bir kabartmak, kabarınca vurup havasını almak, ayakları duvara dayamak, bu da yetmeyince bacakları soğuk duvara yapıştırmak, gaza gelip güneşe tapanlara saydırmaya başlamak, sıkılmak, sıkılmak, çok sıkılmak ama yataktan kalkamayacak kadar bezildiği için yatağa iyice yapışmak, habire yandaki şişeden su içmek ve karından gelen "guluk guuuullukk cimp comb" seslerini dinlemek. en sonunda uykuyu iyice kaçıracak şeyler düşünmeye başlamak ve belki tutası gelen uykunun iyice uzaklara koşarak gitmesine sebep olmak.

   
 4. analık

  bir insanin neden kendi hayatini baska birinin hayati icin verebildigini, bu dunyada kendisine bahsedilmis en guzel hediye olan yasamdan nasil vazgecebildigini anlatacak tek his. kisinin kendisinden daha buyuk, daha gorkemli, daha olgun olmasini saglayan, ona kendisinden daha cok birini sevmeyi ogretecek yetenek.

  her kadinin yasamasi gereken, her erkegin saygi duydugu ozel bir güç...

   
 5. tabiat ana

  hiçbir gücün kar$ı koyamayacağı bir anne'dir. bütün doğaya hukumran'lık eder. tabiat ana fazlasıyla sömürülmü$tür biz insanoğlu tarafından.. katledilmeye calı$ılmı$tır ve hatta birçok bölgede de yine insanoğlu tarafından ba$arıya ula$ılmı$tır. * tabiat ana ya da diğer ba$ka adıyla (doga ana) o kadar kudretli ve güçlüdür ki dünyayı tek hareketi ile sonsuzluğun tarihine gömer,topragına değil..toprak da onun himayesindedir ama biz ne yapıyoruz insanlık adına ?..onu gün ve gün kirletiyoruz hem de her yerini..

  tabiat ana sessiz sakindir biz insan oğlu gibi sömürmez hemen hiçbir $eyi..sadece kendisini korumaya çalı$ır.. i$te o zaman çok tehlikelidir ki insan olarak biz nasıl her tepkiye ani reaksiyon veriyorsak o durur,bekler..ama patlaması çok fenadir lakin (bkz: tsunami), (bkz: volkanik depremler) ve (bkz: deprem) $eklinde gelebilir..

  fırtınaları hiç saymaya gerek yok bile.. nasıl bizim damarlarımız varsa, tabiat ananın da fay hatları vardır doğa üzerinde..bizim damarımıza basıldığında nasıl öfke ile kar$ılık veriyorsak ,i$te tabiat ana da aynı $ekilde reaksiyon gösteriyor..

  $imdi belki soracaksınız: tabiat ana kaç tane can aldı $u ana kadar?neden hep fırtınalar,depremler,yanardağlar canımızı yakıyor?

  eminim insan oğlunun aldığı candan daha az can almı$tır hatta kendi canından vermi$tir insan evladı uğruna