Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/idal/38.sayfa
Yazdırılma Tarihi : 20 Nisan 2024 Cumartesi 23:17

idal

 

 1. Sözlüğe saran efsane editörümüz.

  20.03.2023 22:54 **sude**
 2. bir geldi tam geldi yalnız dediğim yazar:)

  hayır yani eskiden gelir üç nokta koyardı, ya da sudeyi fırçalardı. şimdi geldi insan kaynakları diyor, ıssız kadın diyor, ticari borç diyor:)

  resmen mesleki dezenformasyon yaşıyor:))

  hoşgeldin idal editörüm, sizi görmek gerçekten çok güzel:)

  (Bkz: ceo)
  21.03.2023 09:38 ulsgkc
 3. #3dr9

  #3dra

  #3drb

  Çok teşekkür ediyorum, küçük bir not, editörlüğü bırakalı çok oldu, idal diyebilirsiniz tabii ki, teşekkür ediyorum, geldim, gördüm, hoş buldum.

  Sizleri görmek de çok güzel, yeni yazarları da gördüm, çok hoş. Eski arkadaşları göremiyorum, biraz üzüldüm, onları da çok özledim...

  Keşke gelebilseler...

  Özlemişim, uzun zaman oldu yalnız yazarlık çok daha güzelmiş, onu fark ettim.

  Ah! Özgürlük...

  (glck)

  Yine yeniden hep çok sevdiği, özenle ilgilendiği sözlüğe dönen yazar.

  21.03.2023 09:50 İDAL*
 4. o zaman siyo diyelim:)

  eski arkadaşlar da dönem dönem gelip bir iki karalayıp gidiyorlar, ama eski sıklık yok malesef

  biraz üç nokta falan mı bıraksam acaba, belki o zaman gelirler:)

  21.03.2023 10:10 ulsgkc
 5. #3dre

  Bilemeyeceğim, bir üç nokta daha kaldırır mı bu sözlük.

  (glck)

  Olsun, ara ara bu sözlükte yaşanan bir durum, siz de biliyorsunuz editörüm. Bu sözlük, hep durağan ama hep de özlenen bir platform. Gidenler gelir, yazarlar, okurlar... Bu döngü hep böyle devam edecektir, birileri giderken birileri gelir...

  Bir gün herkesin burada olabilmesini dilerim.

  ...

  Kendi başlığına bu kadar yazdığı görülmemiş yazar (tanımımı da yaparım, o kaday!), ama sayın editör pek duracak gibi değil, durmasın da, böylesi yakışıyor kendilerine.

  anladım, ben de sizleri çok özledim.

  (glck)

  21.03.2023 10:14 İDAL*
 6. hayret bişeyyyyyyyy:))

  21.03.2023 10:16 ulsgkc
 7. Sözlüğü geç keşfedenlerden biri olarak aynı dönemde yazmamış olsak da adını sıklıkla duyduğum, özellikle eski yazarlardan dönem dönem gelip, şöyle bir bakıp gidenlerin, adını muhakkak andığı, sözlükte öyle ya da böyle kendine sağlam bir yer edinmiş olduğunu hissettiğim yazar kişisidir. Tekrar dönmüş olması ve can çekişmekte olan sözlüğe hareket kazandırması, sözlüğe iki yılını vermiş biri olarak beni de mutlu eder. Belki aynı anda yazdığımız başlıklar da olur. Sezonluk da olsa gelmesi iyi olmuştur, diğer tüm eski yazarların da dönüp, dolaşıp gelmesi, iki cümlenin belini kırması, fikirlerini esirgememesini temenni ederiz.

  21.03.2023 10:22 emelkoca
 8. #3dri

  Sezonluk yazar olmuş olsam da, hiç uzaklaşamadım, evet belki online giriş yapmadım, yapamadım ama ben burada yazan herkesi sanki tanıyorum, öyle her paylaşımınız aklımda, bahsetmişimdir okumayı çok severim özellikle bu sözlükte paylaşım yapan herkesi okurum.

  Ve okuyarak tanıdım aslında sizleri, en azından paylaşımlarınız kadarı ile bildiğimi düşünüyorum. Ve düşüncelerinizden ötürü teşekkür ediyorum.

  Aynı düşüncelerde buluşmak da güzel.

  Aslında eski/yeni ayrımı da doğru değil, bunu ben yapmışım okuduğumda fark ettim, hiç fark etmez beki kaç yıllık üye olduğumu şu an hatırlamıyorum, sözlüğün kuruluş aşamasından beri varım diyebilirim ama herkes aynı değerde. Herkesin bir fikri ve bu sözlüğü ileri taşıyacak paylaşımları vardır, buna inanıyorum. Önemli olan katkı sağlamak, fikirleri paylaşabilmek. Hepimizin birbirinden öğreneceği çok şey var.

  ...

  Daha da yazacak olan yazar, da durması gerekiyor şu an.

  Uzun uzun yazmayı bir türlü bırakamayan yazardır kendileri. Kısa ve öz yazanlara da hayrandır her zaman, kendisinin böyle bir becerisi olmadığı için.

  (glck)

  21.03.2023 10:31 İDAL*
 9. #3dri ah ah bir de bize sorun sayın emelkoca, ne çektirdi bize:)) kafamıza sürekli üç noktaları atıp dururdu, hayır susup konuşmadığımız zaman bile üç nokta yerdik:))

  gizli gizli bizi okuduğunu öğrendiğimiz yazar :) hayır ne offline okuyorsun gel hayret bişeyyyy:)

  21.03.2023 10:35 ulsgkc
 10. #3drk

  Gizli gizli değil, açıkca belirtiyorum. Uzak kalamadım sadece giriş yapsaydım, yazmak isterdim ki hayatımda farklı döneme girdiğimi hissettiğim için, gerçekten vakit bulamadım. İstesem de yazamadım. Öyle farklı bir telaşın içinde buldum kendimi, halen de devam ediyor koşturmaca ama nefes almak istiyordum ve kendimi burada buldum.

  Sanki üç noktaları çok sevmişiz zamanında, ama ben de seviyordum kabul, sizler her başlığı benim yokluğumda sabote etmeye başlayınca ki hiç sorun olmazdı benim için, hatta çok eğleniyordum sizlerle... Sonra üç nokta, sohbetin yeterli olduğu mesajını verirdi herkese, kendime de tabii.

  Çok yorulmadım, çok da keyifliydi her anı. Çünkü gerçekten insanlarla güzel her ortam.

  ...

  Şu an aslında tam gaz ders çalışması gereken ama burada eğlenen yazar(!)

  (glck)

  21.03.2023 10:41 İDAL*