1 2 3 4 5 6 7 8

hiç sosyal medya hesabı olmayan insan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kendisiyle ilgili şeyleri paylaşmayı sevmeyen ve başkalarının neler paylaştığıyla ilgilenmeyen insandır.

   
 2. Günümüzde a~sosyal kimsedir.

  Kullandığı telefonda bile kayıt için bir eposta istenirken başlıktaki "hiç" ölçüsü bu kimsenin telefon da kullanmadığını gösterir.

   
 3. belki de kendine gerçekten iyilik eden kimsedir

   
 4. özendiğim insandır.

   
 5. sosyal medyanın bir bilgi edinme ve gündemi takip etme aracı olduğunu anlamayan, sadece karı kız ayarlama yediğini içtiğini paylaşma aracı sanan kişidir.

   
  (Bkz: Ot)
 6. teknolojiye güvenmeyen insandır. takip edilme olayı şizofrenisini arttırabilir. beğenme, hele hele dürtme eylemleri onu iyice hasta edebilir. tanımadığı insanlardan gelen mesajları ise dış mihraklardan gelen tehlikeli kriptolar olarak değerlendirebilir.

  kısacası kendi haline bırakılması gereken teknolojiye uyumsuz modellerdir. sisteme dahil edilmeye çalışıldıklarında tüm sosyal medyayı çökertme yetenekleri vardır.

   
 7. cem yılmaz'ın; cia bizi takip ediyormuş, ne oldu mangal yarım mı kaldı ne oldu, kendini bu kadar önemli görme sözlerini akla getiren durum

   
 8. Whatsapp sayılmıyorsa eğer, o ben oluyorum. Biraz eski kafalıyım sanırım. Whatsapp da okul işlerinden dolayı kullanmak durumunda kalmasam, onu bile kullanmayacağım, zira telefonumun şarjının canını okuyor.

  Eskilerin kullandığı azıcık aşım, kaygısız başım sözünü, şimdilerde azıcık sosyal hesabım, kaygısız başım şeklinde güncelleyebilirim. Çünkü toplum olarak sosyal medya ve internet ortamını kullanmayı doğru algılamadığımızı görüyorum. Bu konuda ciddi kamu spotu, bilgilendirme, eğitim çalışması yapılması gereken eğitimli/eğitimsiz çok sayıda insan var.

   
 9. Sosyal medya hesabım olmadığı gibi,

  Belli yaşın üzerindeki insanların attığı paylaşımlar hemen dolaşıma girmesin.

  "Emin misin, son kararın mı, bak yayınlıyorum, sen bunu bir daha düşün yarın bir daha bakalım" gibi sekmelerle sürekli ardı ardına uyarı versin sistem.

  önerisini sunacağım durum.

  Boğaz 9 boğumdur.

  Paylaşımlar ise bir tıkla havalarda uçuyor.

   
 10. Yanlış bişey,zamana uymalı insan, aklıni kullanarak tabi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.