1 2 3 4 5 6 7 8

harita seçtirmiyim sana diyerek polisi tehdit eden genç

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ankara'da yaşanan trajikomik olayın başkahramanı atarlı genç. polislerin trafikte yaptığı kontrolde alkollü olduğu tespit edilen gencin babasının milletvekili! olduğunu belirterek polise 'görevinden olma, haritadan yer seçtirmiyim sana. Şırnak mı Diyarbakır mı' diye tehditler savurduğu görülüyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=d6zSplUCXAo

   
 2. Öyle bir insan düşünün ki doğduğu andan itibaren sevgi ile büyütülmüş olsun...

  bu sevgiyle birlikte topluma faydalı, insan haklarına saygılı, birey olarak sorumluluklarının ve değerinin farkına varmış/vardırılmış, en önemlisi de temel haklar ve özgürlükler konusunu kişiliğine ve hayatına entegre edebilmiş örnek bir vatandaş tanımının hakkını verebilen bir insan...

  işte bu kavramların dışında kalmaya kendini mahkum etmiş kişinin, ben de varım çırpınışlarının sonucunu gösteren olaydır. ..

   
 3. zengin güçlü bir ailenin ya da milletvekili, bürokrat gibi herhangi birilerinin, şımartıp sokağa saldığı, sen iste biz bu dünyayı yıkarız diyen ailenin içerisinde büyüyen, zora gelince babasının gücü aklına gelen kişinin söyleyeceği kelime.

   
 4. farklı farklı yapılabilen tehdit ifadelerini kullanan kişidir.

   
  (Bkz: kendine haritadan yer beğen)
 5. -hangisini alırsınız siyasi, topoğrafik, beşeri, fiziki?

  -canım ben bi fiziki alıyım

  -ölçeği nasıl olsun

  -büyük ölçekli olsun, küçük ülkelerin olduğu taraflarından koyun.

  'harita seçtirmiyim' derken? Türkçeyi Mozambikte mi öğrendiği merak edilen yazar başlığıdır.

   
 6. Büyük ihtimal haritadan seçmeyi/seçtirmeyi planladığı yeri bile bilmeyen cahilin önde gidenidir.. he yavrum kurallara uymayın, suç işleyin, her haltı yiyin nasıl olsa baban milletvekili/bürokrat.. her türlü yasadan muafsınız ya.. sorsan babasına ülkemizin her yeri aynı bizim için, anadolumuz falan der.. çocuğunu da öyle yetiştirmiş.. Türkiye nin herhangi bir iline/ilçesine patagonya muamelesi yapan bölücü, vatan haininin önde gidenidir.. en büyük ceza da korkuttuğu bölgede yaşamaya zorlamaktır.. onların aşağıladığı bölge için asker/polis can veriyor.. hıyarın biri babasının pantolonuna yapışıp ahkam kessin diye can vermiyorlar.. vatan için, millet için, o korkuttuğu vatan parçası için can veriyorlar..

   
 7. babasının milletvekili olmasını ayrıcalık olarak gören kişilerin yaptığı terbiyesizliktir

  geçmişte buna benzer uygulamalar ile görev yapan polisler sürüldüğü için haliyle bir tedirginlik oluyor tabi memurlarda

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.