Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/guven-bana-da-buzagi-sorusu-bilinmezi/
Yazdırılma Tarihi : 02 Ekim 2023 Pazartesi 11:15

güven bana da buzağı sorusu bilinmezi

 

 1. spoiler

  müge anlı'nın sunduğu "güven bana" yarışmasında yaşanan trajikomik çıkmaz.

  gencecik iki insan yarışıyor ve o kadar basit sorular geliyor ki. ve bu iki arkadaş cevap vermekte zorlanıyor ve kara kara düşünüyorlar. bu kadar basit soruları bilmiyorsun ve bir de ekran karşısına çıkıyorsun. kız sadece görüntüden ibaretti, konuşmasa daha iyiydi. ha geri dön erkek yarışmacı da çok da başarılı biri değildi.

  soruyu şöyle bir hatırlayalım;

  "yeni doğmuş sütle beslenen sığır yavrusuna ne ad verilir"

  şıklar ise:

  kuzu - buzağı - sıpa - oğlak

  yarışmayı izlemiş biri olarak, önce sıpa da bir takıldılar. acaba sıpa mı diye birbirlerine şöyle bir baktılar. son anda oğlak tarafına kaydılar ve oğlak dediler. işte dananın kuyruğu burada koptu. hem yarışmadan elendiler, hem de müge anlı'yı sinir ettiler. tabi bende sinir oldum, ağzıma geleni söyledim desem yeridir. tabi bu soruya kadar bir de "akdeniz bitki örtüsü" sorusu vardı. hor görüp maki diyemediler. ilkokul sorusu bu dedi, yanlış cevap verdikleri zaman müge anlı.

  gençliğin resmen içler acısı durumunu resmen gördüm. artık insanlar ne hale gelmişler, beyinler uyuşmuş bir haldeler. her gelen soruya öcü gibi bakıyorlardı, sanki hiç duymamışlar, okula falan gitmemişler. ha geri dön okula gitmek de gerekmiyor bu soruları cevaplamak için.

  09.07.2019 14:38 **sude**
 2. ağlanacak halimiz olduğunun göstergesi

  yazık

  09.07.2019 14:51 te-selya
 3. o yarışmada belkide en güzelsiz iki tipleme ve cehaletin dibini sıyırdıkları yarışma.

  gerçekten o programın hakkını veren bu tiplemelerden sonra gelen iki kişi idi biri avukat biri pazarcı güven mi dürüstlük mü hakkaniyet mi onlarda gördüm

  geçen kadının biri 5 bin tl de basıp ben zeamı gösterdim dedi ya hangi sorunsala cevap verelim bilemedim.(gülücük)

  09.07.2019 15:01 metin_alkan
 4. internette her yerde bu konuşuluyor şu anda, twitter'da tt, ekşi'de gündem ve sonunda da burada. az çok reklam işini biliyorsak şahane pazarlama taktiği olmuş.

  şimdi merakla yeni bölüm beklenir bir çoklarınca.

  tanım: güzel bir pazarlama oltası.

  09.07.2019 15:04 maskov87
 5. ..ben de izledim fakat izlemez olaydım dediğim, yarışmanın ibretlik bir bölümüydü..Hiçbir yarışma programı esnasında bu kadar hayal kırıklığı yaşamamış,stres olmamıştım.peki madem bilgisizlerse bu kadar basit soruları dahi bilemeyeceklerse neden oradalardı, amaçları neydi ? sonra müge anlı'nın sabrına helal olsun dedim.

  yazık gençliğimize..çok yazık.

  10.07.2019 16:17 kabare
 6. Söz sırasının artık dağdaki çobana geçtiği durum

  Dağdaki çoban der ki ;

  Benim oyumla bu cahilin oyu bir mi ?

  10.07.2019 16:30 supporters.
 7. biz bunları anlattık.kitaptan anlattık. resimlerle anlattık. projeksiyondan anlattık...düşündüm de nerede hata yaptık? biz bu çocukları alıp bir çiftliğe götürmedik.ya da okulun arka bahçesinde hayvan yetiştirmedik.(küçükbaş) aileler de tatillerde çocuğun doğa ile iç içe olabileceği yerler yerine (köy gibi) sahil beldelerine götürdüler.sanala hapsolmuş bir gençliğin çığlıklarıydı izlediğim. üzüldüm. ben gençleri ayıplamıyorum. aileleri ve eğitim sistemimizi kınıyorum, dediğim durum.

  10.07.2019 17:45 Blue bells
 8. (Bkz: tövbe tövbe)
  21.03.2023 22:10 ali mühendis