1 2 3 4 5 6 7 8

güven bana da buzağı sorusu bilinmezi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  müge anlı'nın sunduğu "güven bana" yarışmasında yaşanan trajikomik çıkmaz.

  gencecik iki insan yarışıyor ve o kadar basit sorular geliyor ki. ve bu iki arkadaş cevap vermekte zorlanıyor ve kara kara düşünüyorlar. bu kadar basit soruları bilmiyorsun ve bir de ekran karşısına çıkıyorsun. kız sadece görüntüden ibaretti, konuşmasa daha iyiydi. ha geri dön erkek yarışmacı da çok da başarılı biri değildi.

  soruyu şöyle bir hatırlayalım;

  "yeni doğmuş sütle beslenen sığır yavrusuna ne ad verilir"

  şıklar ise:

  kuzu - buzağı - sıpa - oğlak

  yarışmayı izlemiş biri olarak, önce sıpa da bir takıldılar. acaba sıpa mı diye birbirlerine şöyle bir baktılar. son anda oğlak tarafına kaydılar ve oğlak dediler. işte dananın kuyruğu burada koptu. hem yarışmadan elendiler, hem de müge anlı'yı sinir ettiler. tabi bende sinir oldum, ağzıma geleni söyledim desem yeridir. tabi bu soruya kadar bir de "akdeniz bitki örtüsü" sorusu vardı. hor görüp maki diyemediler. ilkokul sorusu bu dedi, yanlış cevap verdikleri zaman müge anlı.

  gençliğin resmen içler acısı durumunu resmen gördüm. artık insanlar ne hale gelmişler, beyinler uyuşmuş bir haldeler. her gelen soruya öcü gibi bakıyorlardı, sanki hiç duymamışlar, okula falan gitmemişler. ha geri dön okula gitmek de gerekmiyor bu soruları cevaplamak için.

   
 2. ağlanacak halimiz olduğunun göstergesi

  yazık

   
 3. o yarışmada belkide en güzelsiz iki tipleme ve cehaletin dibini sıyırdıkları yarışma.

  gerçekten o programın hakkını veren bu tiplemelerden sonra gelen iki kişi idi biri avukat biri pazarcı güven mi dürüstlük mü hakkaniyet mi onlarda gördüm

  geçen kadının biri 5 bin tl de basıp ben zeamı gösterdim dedi ya hangi sorunsala cevap verelim bilemedim.(gülücük)

   
 4. internette her yerde bu konuşuluyor şu anda, twitter'da tt, ekşi'de gündem ve sonunda da burada. az çok reklam işini biliyorsak şahane pazarlama taktiği olmuş.

  şimdi merakla yeni bölüm beklenir bir çoklarınca.

  tanım: güzel bir pazarlama oltası.

   
 5. ..ben de izledim fakat izlemez olaydım dediğim, yarışmanın ibretlik bir bölümüydü..Hiçbir yarışma programı esnasında bu kadar hayal kırıklığı yaşamamış,stres olmamıştım.peki madem bilgisizlerse bu kadar basit soruları dahi bilemeyeceklerse neden oradalardı, amaçları neydi ? sonra müge anlı'nın sabrına helal olsun dedim.

  yazık gençliğimize..çok yazık.

   
 6. Söz sırasının artık dağdaki çobana geçtiği durum

  Dağdaki çoban der ki ;

  Benim oyumla bu cahilin oyu bir mi ?

   
 7. biz bunları anlattık.kitaptan anlattık. resimlerle anlattık. projeksiyondan anlattık...düşündüm de nerede hata yaptık? biz bu çocukları alıp bir çiftliğe götürmedik.ya da okulun arka bahçesinde hayvan yetiştirmedik.(küçükbaş) aileler de tatillerde çocuğun doğa ile iç içe olabileceği yerler yerine (köy gibi) sahil beldelerine götürdüler.sanala hapsolmuş bir gençliğin çığlıklarıydı izlediğim. üzüldüm. ben gençleri ayıplamıyorum. aileleri ve eğitim sistemimizi kınıyorum, dediğim durum.

   
 8.  
  (Bkz: tövbe tövbe)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam