1 2 3 4 5 6 7 8

Gerizekalılık Akımı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. At koşturmak serbest.

  Çıkarcılık ön planda.

  Kültür tarihine ironik bir biçimde tezatlık en önemli özellikleri.

  "İçeriği boşaltılmış; "eşitlik, özgürlük, insan hakları, demokrasi" kavramları altına gizlenmiş, maskelenmiş, popülizm ve kapitalizmin etkisinde kalarak sözde bu adı geçen kavramları uygulayarak(!) az gelişmiş, gelişmemiş ülkelere uyarlanmak üzere fi tarihinde başlayıp halen devam eden zorba akım."

  Peki biz ne yapıyoruz;

  İ-Na-nı-yo-ruz!

  Kulağımızı, gözlerimizi, aklımızı kapatarak!

  Aklın ve insani değerlerin yok edildiği yeni düzene, "merhaba!"

   
  (Bkz: Baykuş)
 2. kapılmamak için kendimi zor tuttuğum akım.

  ismi çok havalı bi kere.

  hem ayrıca, gerizekalı olmak için de bi zekaya sahip olmalı sonuçta diyy mii??

   
  (Bkz: zeka pırıltısı)
 3. akıl tutulması yaşayan toplumlardaki en belirgin yayılmadır

  okumayı, düşünmeyi, sormayı, sorgulamayı bırakıp sadece ne söylenirse ona inanma eğilimidir

   
 4.  
  (Bkz: ümmetin seni başkan yapacak)
 5. son dönemde artan teknolojik gelişmelerin insanlar üzerindeki tembelleştirici ve zihni köreltici etkisinin arşa çıkması sonucu oluşan akım.

   
 6. bana "tik tok akımını" hatırlatan akım.

   
 7. Bu kimin kocasııı diye beliren akım ciddi anlamda bu kadınların akıl ve ruh sağlığından şüpheye düşürecek durum ( gülücük )

   
 8. youtube u çöplüğe çeviren, sosyal medyada beğeni için yapacaklarının sınırı olmayan, genel ahlaki kuralları benimseyememiş öğretmenine, annesine, babasına, büyüğüne saygısı, küçüğüne sevgisi olmayan, diplomayla adam olduğunu zanneden, tarihi dizilerden öğrenmeye çalışan, futbol takımı için kavga eden, takım tutar gibi parti tutan, siyasi parti için arkadaş-eş-dostla kavga eden, doğruyu yanlışı sorgulamayan, kendi düşünceleri dışındaki düşüncelere tahammülsüz olan, dindar olduğunu iddia edip kul hakkı yeme konusunda master/doktora yapan, ibadetini allah için değil mevki makam için yapan, adaleti sadece kendisi için isteyen, egosu everestte karakteri mariana çukurunda ikamet eden akımdır.. son dönemde de oldukça yaygındır..

   
  (Bkz: gerizekalıların altın çağı)
 9. şu sıralar kübizm, hiççilik, duyguculuk ve rasyonalizm akımlarına kapılmış durumdayım, onlardan çıkarsam buraya da bir göz atarım belki.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam