1 2 3 4 5 6 7 8

gençlerimizden geleceklerini özel sektörde aramalarını istiyorum

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  cumhurbaşkanı erdoğanın youtube kanalı üzerinden gençlerle yaptığı söyleşi esnasında bir gencin üniversite bitirdiği halde işsiz olanlara ne söyleyeceksiniz sorusuna verdiği cevap.

   
 2. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tavsiyesi.

  Bu ülkede her üniversite mezunu devlet memuru değil ve herkesin de devlete kapak atma derdi var bu ülkede. O yüzden Doğru bir söylem.

   
 3. özel sektörde de tabi ki istihdam olmalı herkes devlet memuru olacak diye bir kaide yok, lakin herkesin devlete girme isteğindeki sebebi iyi analiz etmek gerekir.

  insanlar 45 50 yaşından sonra patronun keyfi işten çıkarımları yüzünden işsiz kalma korkusuna çözüm bulmak veya işlerim kötüye gitti diyerek kepenk kapatanlara çözüm bulmak v.b.

  insanların gelecek kaygısından dolayı devlet memuriyetine sürekli yönlendikleri göz ardı edilmemeli.

  yoksa devlet herkesi tabi ki istihdam edemez.

  tanım:haklı ama eksik bir söylem

   
 4. Özel sektör her yönden sıkıntı. Korede Hyundai marka aracın ortağı aynı zamanda Kore devletidir. Dünyaya satıyor.

   
 5. her zaman a- b- c planı olmanız gerektiğini bir devlet büyüğünün söylemesi.

   
 6. Özel sektörde, gençler geleceklerini devlette arasın derse ne olacak. Bu kadar üniversite ve kontenjan açılırken özel sektöre mi sordunuz, bizim ihtiyacımız yok denirse. Üniversite okuyana kadar liseden veya orta okuldan işe girseydim şimdiye tecrübem olurdu, işim olurdu evli olurdum, şimdi kimse üniversite mezunusun bu işi yapmazsın deyip iş vermezse. Sonra evde ailesiyle oturmaktan sıkılan genç sandığa gittiğinde, herkes hükümette olmak zorunda değil, siyasilerimizden geleceklerini muhalefette aramalarını istiyorum derse...

   
 7. Saçma bir söylem 18 yaşındayım ve "eğitim,adalet,ekonomi" sistemlerinin kötü olduğunu düşünüyorum. 2,5 milyon öğrenciyi rezil eden bir sistem. 90 alan zekaları süründüren ve bu ekonomik krizde bu enflasyon oranında 2500 liraya çalış diyen bir sistem! bir de adalete gelirsek yandık demektir. kadına zerre değer vermeyen bu yargı sistemine devletin el atmaması rezalettir. "Parayla dönen yargı zenginlerin yararıdır" alayına müebbet.

  Başka bir konuysa enflasyonun 500 lira değerinde artmasına rağmen memura verilen 100 liralık zam.

  Başka bir konuysa "Hayvan Hakları" Sadece adını söylemem yeterli sanırım.

  Sadece sağlık ve savunmada iyiyiz. Gerisinde rezaletiz. Şimdi doğruları söyledim diye umarım hapse atılmam.

  ve eğitim sisteminde 50 yaşında kulağı bile duymayan hocaların hala durmasına şahidim. Bir öğrencinin kaderi öğretmene dayanır. Öğretici ne kadar iyiyse öğrenen de o kadar severek ve anlayarak dinler. Dersaneye gidip 15 bin dökülmeden başarılı olunamayan sisteme "eğitim sistemi" demek bence öğrencilere hakarettir. Önce bizi anlayın sonra yargılayın.

   
 8. o zaman milyonlarca insan neden iki senede bir usanmadan bıkmadan Kpss'ye giriyor diye araştırma önergesi vermek istediğim konu

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.