1 2 3 4 5 6 7 8

esnemek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. beynin en iyi performansını gösterebilmesi için belirli bir sıcaklıkta tutulması gerekir.ve esnemek tıpkı bir radyatör gibi beynin fazla ısısının atılmasını sağlar.andrew gallup'un bu teorisi ne kadar doğrudur bilinmez ama uykunun habercisi olduğu kesin.

   
 2. uyuma zamanının gelmesi yada uykusuzluğun belirtisi olsa da kimilerine göre nazarı temsil eder.

  esneyen kişilerin başkası tarafından göze geldiğine inanılır. acilen okunup, üflenmelidir.

   
 3. uykumuz geldiğinde sürekli ağzımızın açılarak ve gözlerimizden yaş gelerek bize uyku saatin geldi dogru yatağına diyen vücut hareketi

   
 4. Farkında mısınız bilmem ama bulaşıcı olan hareket.bir kimsenin uykusu gelmese bile karşısındaki kişi esnerse o kişi de istemsiz de olsa esner.

   
 5. kesinlikle bulaşıcıdır. uyku ve rehavet habercisidir.

   
 6. cisim için bir gücün etkisiyle şekil değiştirmek,genleşmek,uzamak gibi.

   
 7. an itibariyle yaptığım eylem.

  uykum mu geldi ne, sürekli esneyip duruyorum. yanımda bulunan arkadaşları da esnetirsem şaşırmam. sonuçta esnemek bulaşıcı hastalık gibi.

   
  (Bkz: esnemenin bulaşıcı olması)
 8. ...bir yazıda okumuş,sonra da uygulamış ve yazıyı yazana "helal olsun" demiştim.siz de test edebilirsiniz.şöyle ki,kalabalık bir yerdesiniz ve birileri sizi gözleriyle takip veya taciz ediyor,siz yakalamaya çalışınca da sosyal role bürünüp bakmamaya mı çalışıyor...hemen esnemeye başlayın...o yöne doğru... ne yaparsa yapsın ilgili kişi de esneyecektir.(gülücük) denemekten zarar gelmez.

  .

  .

  ...bir de yemekten hemen sonra esnemek..dolayısıyla uyku halinin gelmesi, tıbben kolesterol yüksekliğine delaletmiş derler...bir kan tetkiki yaptırmanızda fayda var dediğim durumdur.

   
 9. Uykuya göz kırpan eylem

  Bulaşıcı olduğu doğrudur

  Gece geç saate kadar oturan misafir karşısında bo bol yapılmalı

  (Gülücük)

   
 10. Uykuya ramak kalmanın en önemli belirtisidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.