1 2 3 4 5 6 7 8

Emekçi kadınlar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 8 martta , ama ticari faaliyetle ama içten kutlandıgı halde, günün adında pek sık geçmeyen ibaredir. Günün adı dünya emekçi kadınlar günü dür. Ama kadınlar günü denir. Çünkü emekçi kelimesinden rahatsız olunur. Emeğin karşılığını vermek zordur. Tüketmeyi seven bir toplum için ödemek zahmetlidir.

  İşyerinde amiri tarafından ezilen kadınların, Hayalinde başka meslekler olduğu halde -hayat-kadınlığı yapan kadınların, hayatında temizlediği evler gibi evlerde oturmamış kadınların,toplumun ona yüklediği annelik sıfatına sahip olamadığı için yerilen kadınların, evlenmeyi tercih etmediği için evde kalmış damgası yiyen kadınların, hem evine hem cocuklarına hem eşine yetmek görevi omuzlarına yüklenmiş kadınların...emekçi kadınlar günü kutlu olsun.

   
 2. Elinin hamuruyla erkek işine karışma söylemini çürüterek alın teriyle çalışıp üretime katkıda bulunan kendi başına ayaklarının üzerinde durabilen kadındır

   
 3. Nüfus sayımında sayılan kadındır. Kadının sayı olarak bile sayılmadıgı döneme özlem duyan yobazlar var hala.

   
 4. Feminist kadın gruplarından duydugum -kadın kadındır, çiçek babandır- sloganı ile keyifli hale gelen özel gündür. Kadın olmak, saygı görmek için başlı başına bir sebeptir, ek sıfata ihtiyac duymadan. Eğer bir er kişisi bugün kadınlar çiçektir derse ağzına diğer bir er kişi ile vururum.

   
 5. günümüzde her meslekte alt kademeden üst kademelere kadar çalışan evine destek olan, üstelik her türlü kötü koşullara rağmen alnının teri ile emek veren, üreten, gelişen insanlardır.

  bugünün anlam ve önemine binaen tüm çalışan emek veren kadınlarımızın günü kutlu olsun..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam