1 2 3 4 5 6 7 8

ebu zerr el-gifari

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. uzun bir aradan sonra ilk kez okuduğum, adeta şelale gibi gürül gürül akan tipik bir omayraaa başlığı. biraz dili dolanmış ama sanki. paslanmış mı ne? (kahkaha)

    ebu zerr evet... yaşayıp yaşamadığı bile meçhul, hadisteki iddiaya göre yalnız doğup, yalnız yaşamış ve yine yalnız, çöl ortasında, sırtı başı çıplak ölmüş bir dava insanı ebu zerr. hastayken sırtını örtmek istedikleri örtüyü bile sorgulayan, olur da beyt-ül mal parasıyla alındıysa hesabını vermekten korktuğu için reddeden bir derviş o. devrimci derviş demişler ona. onun kuru ekmeğini kendilerine rehber edindiklerini söyleyenler, bugün saraylarda oturuyor, beyt-ül mal'in anasını ağlatıyor, ödenekler, ihaleler alıyor, astronomik transfer ücretleriyle o gazeteden bu televizyona yatay-dikey geçişler yapıyorlar... bir hayal kahramanı olduğu tezini pekiştiriyor bu durum tabi. bir ideal belki de o. hedeflenen bir nokta. bir über insan... bir hayal kısacası.

    onu bayraklaştıranlardan sadece anti kapitalist olduklarını söyleyen müslümanlar kaldı geride. bir pisliğe bulaşmamış, belki de bulaşma fırsatı bulamadıklarından bulaş-a-mamış müslümanlar... bir de omayraaa varmış. bana mürted demiş, hadi ben de ona müslüman diyeyim. ikimizden biri yanılıyor. acaba kim? (kahkaha)

     
  2. Allah sana merhamet etsin, Ya Ebu Zer.! o yalnız yaşayacak, yalnız ölecek yalnız dirilecektir. Hadisi Şerifine mazhar olmuş güzel insan..

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.