1 2 3 4 5 6 7 8

düdüklü tencere

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. buhar çıkış sesinden düdüklü denen unutulursa mutfağı savaş yerine çevirebilecek kadar güçlü basıncı olan profesyonel ev gereci.

   
 2. korkmam sebebiyle uzak durduğum ve kullanmak istemediğim tencere türü.

   
 3. buhar basıncından yararlanarak yemeği çabuk pişiren, her evin olmazsa olmazı olan tencere.

   
 4. pişirme sırasında ötebilen ayrıcalıklı tencere.

   
 5. korku filmlerindeki sahneleri aklıma getiren tencere türü.

   
 6. bin altı yüz yetmiş dokuz yılında fransız bilim insanı denis papin tarafından icat edilen mutfaklarımızın vazgeçilmez ama yanlış kullanıldığında da çok büyük tehlikelere yol açabilecek gereci. tavsiyem ilk alındığında olabildiğince büyük olanı seçilmesi ve yemek pişirirken yarısından fazla doldurulmamasıdır. kapak kısmı ventilleriyle beraber iyi yıkanmalıdır. ventiller değiştirilebilir olduğundan ara sıra yenilenmesi gerekir. bir de ocağın en küçük gözünde mümkün olduğunca kısık ateşte kullanılması yine naçizane önerimdir.

   
 7. Tanıdığım bir düdüklü tencere, kapağını fırlatmak suretiyle içindeki etli nohutu tavana dekor olarak döşedikten sonra kapağını kapatarak pek kullanmadığım tenceredir. Derin olduğu için sadece tencere kısmı haşlamalarda, makarnalarda, mantılarda işimizi görmektedir.

   
 8. yemekleri aşırı lezzetli ve hızlı pişirse de, her kullandığımda beni korkutan tenceredir. hiç sorun yaşamadım şimdiye dek ama yine de korkuyorum. ( gülücük )

   
 9. Korkulu rüyam. ilk yapacağım zaman resmen tırstım. 5 kez annemi görüntülü aradım, sonra başardım. artık öğrendim ama tırsıyorum hala.

   
 10. Düdüğü ayrı, havasını almak ayrı gerilim yaratır. Ha bir de patlama hikayelerini fazlaca dinlemişseniz benim gibi... muhtemelen edinip bir dolaba hapsedersiniz. suç potansiyeli yüksektir zira.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.